Tipneri karikasarja veerandfinaalis tuli meil täna meistriliiga meeskonnale Tallinna Kalevile 0:6 (0:2) alla vanduda.

Koduplatsil peetud mängus suutsime esimesed pool tundi enam-vähem korralikult mänguplaanist kinni pidada ja taga nulli hoida, aga siis väsisime ja kalevlased panid oma paremuse maksma.

„Kaks erinevat poolaega. Esimese poolajaga olen üldiselt mänguliselt rahul. See, et klassivahe oli kaks liigat, paistis muidugi välja. Natuke rumal teine värav, esimene poolaeg 0:1 kaotada oleks olnud väga hea. Teisel poolajal mehed lihtsalt ei jaksanud enam, tulid keskendumis- ja lohakusvead ning neli küllaltki lihtsat väravat,” kommenteeris meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Pealinlastest lõi kolm väravat Eduard Golovljov, veel said külalistest jala valgeks Markus Vaherna, Hannes Anier ja Selim El Aabchi.

Meie parim võimalus avanes paar minutit enne lõpuvilet, kui Raul Rebane vastaste söödu vahelt lõikas ja üks-ühele läbi pääses. Karistusala joonel sai ta ka löögile, kuid kahjuks tabas pall vastusööstnud kalevlaste väravavahti.

Tallinna Kalevi ründaja Eduard Golovljov (palliga) tegi täna meie vastu kübaratriki.

Kuigi palju kaotust põdeda pole põhjust, sest juba veerandfinaali jõudmisega tegime Võrumaa jalgpalliajalugu. „Võib-olla tükk aega ei jõua Võrumaa võistkonnad enam nii kaugele. Meistriliiga satsi käest 0:6 pole ka maailma lõpp, vähemalt ei saanud kaheksat taha,” lausus Vislapuu.

Ta jäi rahule meie noorte tegutsemisega, eriti esimesel poolajal. „Karlis [Karro], Marten [Luik] ja Andre [Väin] tegid enda kohta super mängu. Hea oli näha, et nad suutsid meistriliiga meestega duelle mängida ja ka võita, võimalusi tekitada. See annab jõudu edaspidiseks ja näitab, et need asjad, mida me siin oma kitsastes oludes teeme, on ikkagi enam-vähem õiged ja oleme õigel teel. Selle üle on tõesti hea meel,” rääkis Vislapuu.

Mängu oli vaatamata koerailmale kaemas täpselt sada pealtvaatajat. „See, et nii järsku ja etteteatamiseta tuli telemäng, tekitas meile mängukorralduses kergelt probleeme, aga saime päris hästi hakkama ja ma loodan, et ka publik sai korraliku emotsiooni,” ütles Vislapuu.

Kinnitust sai tõsiasi, et sellise ilmaga kuluks katusega tribüün väljaku ääres marjaks ära. Loodame, et see on meil varsti olemas ja kutsume kõiki selle ehitamise heaks annetama meie kodulehel https://fcheliosvoru.ee/varju-alla/.

„Kel vähegi võimalus on, andke oma panus, see on kogu Võrumaa heaks,” sõnas Vislapuu.

Protokoll
Pildid