Võru FC Heliose esindusmeeskonna tänavune võistlushooaeg algab varasemast erinevalt – juba esimeses mängus läheme meie tänavu kümneaastaseks saava klubi ajaloos esmakordselt vastamisi meistriliiga meeskonnaga, kui võõrustame Tipneri karikasarja veerandfinaalis Tallinna Kalevit. Mäng peetakse homme õhtul algusega kell 19 meie kunstmuruväljakul.

Kuna ükski Võrumaa meeskond pole Eesti karikavõistlustel varem esikaheksasse jõudnud, oleme nii kaugele pääsemisega ajalugu juba teinud. See ei tähenda muidugi seda, et me ei läheks homme ka kalevlastele lahingut andma.

„Läheme mängima ikka selle mõttega, et võimalikult soliidne mäng teha ja endast parim anda. Eks omal on ka huvitav näha, mis sest välja tuleb. Koosseis pole meil selleks mänguks kindlasti võimalikest parim, aga siiski enam-vähem,” ütles meeskonna treener ja klubi tegevjuht Jaanus Vislapuu.

Kõige rohkem probleeme tekitab homse mängu eel keskkaitse mehitamine. Kuna Vladislav Gussev on meniskivigastusega pikalt väljas ja Arsen Katšmazov pole õlavigastusest veel päris taastunud, tuleb abi nõutada duublist. Mitmel mängijal tuleb kõrvale jääda seetõttu, et mäng peetakse keset töönädalat.

Kuna täies koosseisus pole me tänavu ühtegi kontrollmängu pidada saanud, on tegu mõneti tundmatus kohas vettehüppamisega, aga püüame pinnal püsida ja pealinlastele nii kõva vastupanu osutada, kui vähegi suudame.

Ka koos treenida pole kogu meeskond meil sel talvel veel eriti saanudki, sest mitmed olulised mehed mängisid saalijalgpalli. Taliturniiril olime väljas peamiselt noortega ja duubli toel ning seal saadud suured kaotused meeskonna seisu kuigi tõeselt ei tohiks peegeldada.

„Eelmisel nädalal saime lõpuks enam-vähem normaalse koosseisuga kõik koos treenida. Kindlasti on taktikalises plaanis seetõttu keeruline, aga kuna mängime karikamängu nagunii kaitsest lähtuvalt, siis ei näe ma selles väga suurt probleemi,” ültles Vislapuu.

Hooaja edenedes läheme paremaks

Ta tõdeb, et üldiselt oli tänavune lumetu talv treeninguteks väga hea ja ilma tõttu midagi tegemata ei jäänud. „Küsimus on praegu pigem selles, et mis seisus on meil saalimehed. Tean, et nad tegid kogu aeg korralikult trenni, aga suurel väljakul on nõudmised organismile lihtsalt natuke teised. Loodame, et nad kohanevad kiiresti ja on mängudeks valmis. Kindlasti läheme hooaja edenedes paremaks,” lisas Vislapuu.

Võru treeningrupi mängijad said talvel korralikult trenni teha, küll tekitas probleeme päris suur haigustelaine. „Mõned mängijad on olnud pikalt haiged ja päris puutumata pole peaaegu keegi. Lüngad on sees, aga praegu tundub, et kõik hakkavad terveks saama,” rääkis Vislapuu.

Peaaegu lumetu talv on trennitegemist soosinud.

Vigastustest oli veidi eespool juba juttu. Kõige tõsisem neist on Gussevi meniskirebend, aga Vislapuu loodab, et kogenud mängumees saab meid hiljemalt hooaja teises pooles ikkagi aidata. Katšmazov on peagi mängukorras ning ka ligi aasta tagasi rängalt põlvesidemeid vigastanud noor Richard Lepp saab juba koos meeskonnaga ja täiskoormustel treenida. Pisihädasid on olnud teistelgi, aga tõsisemaid probleeme hetkeseisuga kellelgi rohkem pole.

Enamik meeskonna tuumikust jäi kahe hooaja vahel alles. Tosinast eelmisel aastal kõige rohkem mänginud mehest on puudu vaid Lauri Pilv, aga tema lahkus seoses välismaale tööle minekuga juba mullu augustis. Meeskonnas on tagasi meie klubi oma kasvandikud Jürgen Kolk ja Andre Ojala ning varemgi meie särki kandnud Janek Siska ja Marek Jenas. Päris uuteks meesteks on noor väravavaht Artur Karjagin Tartu Heliosest, mullu Tallinna Legionit esindanud ääremängija Maksim Babjak ning Põhja-Tallinna Voltast tulnud tipuründaja Kaarel Põldma.

Kindlasti hakkavad algaval hooajal senisest märksa tähtsamat rolli etendama meie oma kasvandikest noored mängijad ning treeneril tuleb nuputada, kuidas leida hea tasakaal noorte ja vanade vahel.

Liigas on oodata põnevaid pallilahinguid

Esiliiga B esimese mängu peame eeloleval laupäeval võõrsil Viimsi JK-ga. Kui vaadata meie tänavuste liigakaaslaste koosseise, siis on pilt päris kirju ning oodata väga huvitavat, samas kindlasti ka rasket hooaega.

Liiga võidusoosikuks peab Vislapuu Paide Linnameeskonna U21 rivistust. „Julgeksin väita, et Paide on üks favoriite. Neil on palju meistriliiga meeskonnaga koos treenivaid mängijaid ja nad on teinud väga head tööd,” sõnas ta.

Esiliiga kohta nõudleb kindlasti ka Tartu Welco. Ülejäänud võistkonnad tunduvad üsna võrdsed olevat, vahest väheke rohkem tõuseb esile veel Nõmme Kalju U21 meeskond, kel sõltub aga nii mõndagi sellest, palju esindusmeeskonna mängijaid kasutama hakatakse.

Meie meeskonna eesmärgid on laias laastus samad kui aasta tagasi. „Miinimumesmärk on liigasse püsimajäämine, maksimumeesmärk esikuuikusse jõudmine,” lausus Vislapuu.

Küll tahame kindlasti oma kodumängude keskmise publikuarvu taas kolmekohaliseks kasvatada ja mängukorraldusele vunki juurde panna. Loodetavasti kerkib meie kunstmuruväljaku kõrvale peagi ka katusega tribüün. Publiku varju alla aitamiseks saab oma panuse anda igaüks, annetades tribüüni ehituse jaoks meie kodulehel https://fcheliosvoru.ee/varju-alla/.

Meie esindusmeskonna tänavused toetajad on Nordmetallik, Borg Kinnisvara, Võru linnavalitsus, Gründer ja Võru Disainmööbel ning meeskonna eelarve jääb samasse suurusjärku mullusega.