Võru FC Helios avas annetuskampaania, et klubi kunstmuruväljaku äärde katusega tribüüni ehitamiseks lisaraha koguda.

1. juunini kestva annetuskampaania eesmärgiks on koguda 25 000 eurot, mis katab tribüüni ehitamisel suure osa klubi omaosalusest. Meie tänavu kümneaastaseks saavale klubile oleks see väga vajalik sünnipäevakink.

Katusega tribüünile tuleb umbes 250 istekohta ning need on ka tagant ja külgedelt tuule eest kaitstud. Ehitust plaanitakse alustada märtsis ning tribüün peaks valmima aprillis. Tribüün läheb maksma veidi üle 60 000 euro, millest 25 000 eurot on lubanud anda Võru linnavalitsus, ülejäänud osa jääb klubi kanda.

Võru FC Heliose tegevjuhi Jaanus Vislapuu sõnul pingutab klubi kõvasti selle nimel, et Võrumaa jalgpallikogukonnale parimaid võimalikke tingimusi pakkuda.

„Praegu on pealtvaatajatel kevadel ja sügisel viletsa ilmaga väga ebamugav. Samuti on halb lapsevanematel, kes tahaks oma laste trenni ajal kohal olla ja seda jälgida. Lisaks saavad mängijad panna tribüünile oma riideid, kotte ja muud varustust,” ütles Vislapuu.

Katusega tribüün annab meie jalgpallikeskusele nii funktsionaalses kui ka visuaalses plaanis kõvasti juurde. Samuti paranevad ürituste korraldamise võimalused.

„Mine tea, võib-olla korraldame edaspidi staadionil ka selliseid üritusi, mis polegi jalgpalliga seotud. Võimaluste ring igal juhul kasvab ja tingimused paranevad,” lausus klubi juht.

Vislapuu on seda meelt, et kui luua Võrus järjest paremad sportimise ja vaba aja veetmise võimalused, siis ühel heal päeval tulevad laia ilma läinud noored ka Võrru tagasi ja leiavad põhjuse siin pere luua ja lapsi kasvatada. „Usun, et kui kõik ettevõtted nii mõtleks, oleks Võrumaa tulevik palju helgem,” lisas ta.

Meie Võru Kreutzwaldi kooli kõrval asuv Võrumaa ainus täismõõtmetes kunstmuruga jalgpalliväljak valmis 2018. aasta augustis.

Juba paari kuu pärast ei pea vutisõbrad enam niimoodi platsi ääres kügelema, vaid pääsevad tribüünile kaitsva katuse alla korralikult istuma.

Annetuskeskkond: https://fcheliosvoru.ee/varju-alla/