Meie saalimeeskonna teekond Eesti karikasarjas jätkub, täna Käärikul peetud veerandfinaalis alistasime meistriliigas mängiva Tartu Maksimumi 3:1. Kõik meie väravad lõi hat-tricki teinud Vladislav Gussev.

„Kõik andsid endast mitte ainult 100, vaid 120 protsenti, nii vanad kui ka noored olid tublid. Ootasime oma võimalusi ja lõpuks need ka tulid. Väga hea meel on!” ütles meeskonna väravavaht ja juhendaja Vjatšeslav Vassilenko.

„Natuke taktikat, natuke kannatust ja hea mindset! Super hea meel on kõigi meeste üle,” lisas klubi juht Jaanus Vislapuu.

Mängu esimesel poolajal väravaid ei löödud. „Arvasime, et Maksimum tuleb alguses 2-2 asetusega peale, aga nad alustasid hoopis rombiga, seega läksid esimesed minutid taktikamuutusega kohanemiseks. Tegime muudatused ära ja saime ilusti mängu sisse. Eesmärk oli nii kaua kui võimalik taga nulli hoida ja ise kontratega nõelata või siis ees Gussevit leida. Esimesel poolajal see hästi ei õnnestunud, küll aga said Maksimumil vead täis ja meie 10 meetri karistuslöögi, kahjuks see ebaõnnestus. Aga null oli taga ja kõik hea meie poolt vaadatuna,” kommenteeris Vislapuu.

Teist poolaega alustasime sama taktikaga ja peagi asusime Gussevi löögist (söödu andjaks oli Eduard Desjatski) juhtima. Maksimum proovis nüüd ka 2-2 asetusega mängida, kuid meil olid vastukäigud olemas.

Rantipol Võru Heliose saalimeeskond.

Poolaja keskel õnnestus tartlastel siiski viigistada. „Korra tekkis neil hea periood, kus pall hästi käima saadi, aga panime seejärel kaitses juurde,” lausus Vislapuu.

Isegi kui tartlastel edaspidi mõni hea olukord tekkis, suutsid meie poolt Desjatski, Arsen Katšmazov või Ragnar Rebane ennastohverdavalt vahele viskuda. Ise saime järjest rohkem kontrarünnakuid teha, Gussevil oli veel ka padruneid rauas ning tema väravatest (söödu andsid vastavalt Valeri Šabanov ja Desjatski) pääsesime kuus minutit enne lõppu 3:1 ette.

Mängu lõpus hakkas Maksimum mängima n-ö lendava väravavahiga. „Ausalt öeldes oleksime võinud siis ka mängule punkti panna, aga Šabanov lõi paar korda üks-üks olukorras mööda,” sõnas Vislapuu.

Viimasel minutil sai Šabanov teise kollase kaardi ja eemaldati, aga pidasime lõpuni ka vähemuses vastu.

„Slavka [Vjatšeslav Vasilenko] oli täna väravas mees oma kohal ja nii see võit tuli,” tõmbas Vislapuu mängule joone alla.

Karikasarjas on poolfinaali juba pääsenud ka Tartu Ravens Futsal Ares Security ja Viimsi FC Smsraha, viimane poolfinalist selgub järgmisel nädalal paarist Sillamäe FC NPM Silmet – Tallinna FC Cosmos. Kõik need on meistriliiga meeskonnad.

Meie võidu tumm tunnistaja.

Protokoll