Võru Helios Cupi tänavustele turniiridele tõmbas joone alla tänane meeste võistlus, kust võitjana väljus Eesti Sultan. Meie mehed saavutasid teise koha ning kolmandaks tuli Rõuge Saunamaa.

Turniiri esimeses kohtumises me oma mängu käima ei saanud ja FC Vastseliinale tuli 0:3 alla vanduda. Seejärel alistati aga Tartu JK Tammeka 03-04 valge meeskond 6:0 ja Põlva FC Lootos 3:1 ning alagrupi teine koht ja pääs poolfinaali oligi käes.

Poolfinaal tugeva Rõuge Saunamaa meeskonnaga kulus tasavägiseks ja tuliseks. Arsen Katšmazov viis meid kohe juhtima, aga järgmised kaks väravat lõid vastased ning jäime kaotusseisu. 2:2 viigivärav kanti Eduard Desjatski arvele. Penaltiseeria algas kurjakuulutavalt, kui vastaste väravavahil Timo Thalil õnnestus meie esimese lööja Siim Salandu löök tõrjuda, aga seejärel enam ei eksitud – Kristjan Moks, Eduard Desjatski, Arlet Raha ja Aimar Vendelin kõmmutasid palli kindlalt vastase puuri. Rõuge mängijaist lõi Riho Ruusamäe mööda, meie väravavaht Andrei Kiš tõrjus ühe löögi ning 4:3 võit oligi käes.

Finaalist Eesti Sultaniga pole palju head rääkida. Kogu turniiri vahetusteta mänginud vastastel õnnestus meile oma mängutempo peale suruda ja juhtima minna, seejärel eksisime kaitses ning kaotusseis kasvas. Mängu lõpp oli juba puhas agoonia ning lõppskooriks jäi 0:3 kaotus.

Meie meeskonna parimaks mängijaks tunnistati Siim Salandu.

Teise koha meeskond: ees (vasakult) Andrei Kiš, Richard Lepp, Brett Piir, Aimar Vendelin ja Eduard Desjatski, taga Kristjan Moks, Arlet Raha, Arsen Katšmazov, Siim Salandu ja Mait Raha. Pildilt on puudu Karl Jörgen Lööper.

Tulemused