1. märtsil lõppes Võru Helios Cup 2015, mille raames toimus kuus eri vanuseklasside turniiri.

„Rõõm on tõdeda, et turniir oli esmakordselt rahvusvaheline ja osales rekordarv võistkondi,” lausus klubi juht treener Jaanus Vislapuu.

Selleks, et kirjeldada, kuidas turniir on kasvanud, tuleb appi võtta numbrite keel. Kui neli aastat tagasi peetud esimesel Võru Helios Cup võisteldi kahes vanuseklassis ja üheksa klubi 16 meeskonda pidasid kokku 40 mängu, siis tänavu mängis kuues võistlusklassis kokku 47 meeskonda 12 klubist ja peeti 121 mängu. Kokku mängis tänavusel turniiril üle 400 lapse ja löödi 355 väravat.

Võõrustajale oli tänavune turniir erakordselt edukas. „Absoluutselt kõigis vanuseklassides jõudis meie klubi võistkond finaali ning 2006. ja 2008. aastal sündinud poistel õnnestus võtta ka esikoht. Eranditult kõik FC Helios Võru võistkonnad näitasid mõtestatud mängu ja kuigi mõnes kohtumises oli pisut ebaõnne, usun, et kõik andsid endast parima,” ütles Vislapuu

„Kogu talve jooksul oleme saanud mängida häid kvaliteetseid turniire ja olnud küllaltki edukad,” jätkas ta. „Paljud meie võistkonnad on jõudnud kolme parima hulka ja näidanud positiivset arengut. Tundub, et oleme väiksel väljakul mängimisega üsna harjunud ja teeme seda edukalt.”

Nüüd tuleb Vislapuu sõnul mõelda välishooajale. „Suur muruväljak on hoopis midagi muud ja on teada, et kuna meil puudub võimalus talvel normaalsetes tingimustes treenida, peame alustama võrreldes teiste klubidega kaugelt tagant,” ütles ta. „Loodan, et suudame raske hooaja alguse edukalt üle elada ja hooaja keskel juba kõigile tugevat vastupanu osutada.”

Eesti noorte meistrivõistlustel osaleb tänavu seitse meie klubi võistkonda.

Võru Helos Cup
Võru Helios Cupi auhinnad.