Tagantjärele peetud Esiliiga B 1. vooru mäng Rakvere Tarvaga lõppes meie meeste 2:1 võiduga.

„Kui välja jätta teise poolaja lõpp ja see oma eksimus, millest vastased värava said, oli mängupilt enam-vähem. Eks ta natuke ümar oli – liiga palju veeretamist, me ei suutnud palli piisavalt kiiresti üles viia, et ohtlikke momente tekitada. Aga need momendid, mida ootasime, mängu jooksul tekkisid ja õnneks kaks väravat suutsime ka ära lüüa,” kommenteeris meeskonna treener Jaanus Vislapuu. „Kõige olulisem oli kolm punkti saada, et selle hooajaga edasi minna. Meeskonnale oli see vaimselt väga tähtis.”

Veel mullu astme võrra kõrgemal mänginud Tarval pole praegu parimad päevad ja punktiarve on Rakvere meeskonnal tänavu seni avamata. Sestap läksime mängule kindla sooviga oma tahe peale suruda ja veerandtunnise mängu järel õnnestuski skoor avada. Karlis Karro andis pika söödu piki vasakut äärt, Arlet Raha sai palli veel edasi lükata ning tänane sünnipäevalaps Eduard Desjatski lõi trahvikasti joonelt 1:0.

Desjatski tõusis nüüd 25 tabamusega ka meie esindusmeeskonna kõigi aegade parimaks väravakütiks, ühe väravaga mööda Sander Taanist.

Rohkem väga häid võimalusi meil avapoolajal polnudki. Korduvalt jõudsime küll kiiresti Tarva värava alla, aga seal rünnakud sumbusid.

Teise poolaja alguses tabas Desjatski löök Tarva värava küljevõrku, ühel harvadest Tarva vasturünnakutest käis aga kaitsjast rikošeti saanud pall meie väravaraamistikus. Nooremate mängijate platsile toomine meile seekord kahjuks lisakäiku ei andnud, pigem rikkus mängurütmi. Napis eduseisu hakkati närviliseks muutuma ja rabistama, korralikke rünnakuid ehitada ei suudetud.

15 minutit enne mängu lõppu küpsetasime hoopis viigivärava, kui meile duublist appi tulnud keskkaitsja Sergei Starovoitov lasi oma värava all endal palli jalalt napsata, vastaste mängijad pääsesid kahekesi meie väravavahi Artur Karjagini vastu ja realiseerisid olukorra. Eksimus meenutas vägagi meile eelmisel hooajal korduvalt saatuslikuks saanud kaitsepraaki.

„Lõime endale põhimõtteliselt ise. Selliseid vigu on väga raske vältida, see konkreetne eksimus tuligi vähese mängupraktika pealt. Proovime koos treenida nii palju, kui me saame, ja loodan, et selliseid eksimusi jääb järjest vähemaks ning me ei anna enam nii kergesti vastasele võimalust punkte võtta,” ütles Vislapuu.

Võiduvärava lõi 11 meetri karistuslöögist Žann Šmidt.

Mängu lõpp läks seega tuliseks, kuid kolm punkti õnnestus siiski koju jätta. 85. minutil niideti Raul Rebane vastaste trahvikastis jalust ja Žann Šmidt tegi penaltist 2:1. Kiita tuleb Karjaginit, kelle supertõrje kolmandal üleajaminutil Rakvere meeskonna väga hea väravavõimaluse nurjas.

Võiduga panime punkti kahele pikale ja kurvale seeriale: enne tänast olime koduväljakul võiduta 12 järjestikuses liigamängus (eelmine võit saavutati mullu 30. mail, kui Pärnu JK-d võideti 3:2) ning järjestikusi kaotusi kodumängudes oli kogunenud üheksa.

„Ega sellepärast mingit erilist tunnet ei ole. Võit on võit ja kaotus on kaotus, aga kui nii pikk paus oli, siis muidugi tore, et see võit tuli,” lausus Vislapuu.

Juba pühapäeval mängime kodus liiga uustulnuka Läänemaa JK-ga, kes meist tabelis koha võrra tagapool. „Proovime mängida alati kolme punkti peale, vahet pole, kas kodus või võõrsil. Punktid on olulised,” ütles Vislapuu.

Nädalaga oleme nüüd pidanud kolm mängu ja järgmise kümne päevaga tuleb veel kolm lisaks, mis seab meestele väga suure mängukoormuse.

„Päris raske tegelikult. Tuleb mehi roteerida, et ei tekiks vigastusi ja oldaks mänguks piisavalt värsked. Kõige tähtsam ongi värske ja võitlushimuline sats välja panna,” tõdes Vislapuu.

Protokoll
Pildid