Esiliiga B viimases voorus võitsime täna Rakvere Tarvast 5:1 (3:0). Kahjuks ei tõstnud suur võit meid kõrgemale kaheksandast kohast, ega päästnud üleminekumängudest, sest Nõmme Kalju U21 viigistas samal ajal Keilas sealse meeskonnaga, kogus meiega sama palju punkte ning tänu paremusele omavahelistes mängudes hõivas meie ees seitsmenda koha.

Liiga punane latern Tarvas oli Võrru tulnud päris noore koosseisuga. Meil puudusid põhimeestest keskpoolkaitsjad Raul Rebane ja Aleksandr Pruttšenko, aga sellele vaatamata õnnestus mäng kohe päris hästi käima tõmmata ja peagi ka juhtima minna.

Skoori avasime juba 7. minutil. Andre Väin võttis Aimar Vendelini küljeaudi rinnaga maha ja suunas palli edasi Eduard Desjatskile, kes umbes meetri jagu trahvikastist kaugemalt vasaku jalaga peaaegu ristnurka kõmmutas.

Karlis Karrol ja Jürgen Kolgil jäid seejärel päris head võimalused realiseerimata, aga 28. minutil kasvatasime eduseisu. Tarva kaitsjal õnnestus siis Vendelini löök karistsusala joonel küll blokeerida, aga pall põrkas Väina ette, kes tegi 2:0.

Mõne minuti pärast võeti Desjatski trahvikastis vea hinnaga maha ja saime penalti. Seda läks lööma Desjatski ise, aga kahjuks saatis ta palli mööda maad väravast paremalt poolt meetrijagu mööda.

Kümmekond minutit hiljem tegi Desjatski vigade paranduse. Ta sai Väinalt palli läbijooksu peale, saatis kaks vastaste kaitsjat kohvile ja lõi 3:0. Kokkuvõttes oli meil esimesel poolajal rünnaku ülesehitus päris hea ja realiseerimine, vaatamata paarile löömata jäänud momendile, samuti.

Teiseks poolajaks pidime väikse vigastuse tõttu vasakkaitsest Karro välja võtma ning jäime väikse surve alla, mis päädis 56. minutil Tarva väravaga. Positsioonidel mehi vahetades saime mängu uuesti toimima ja vastased enam midagi kuigi ohtlikku korda ei saatnud. Pealegi jäi Tarvas veerand tundi enne mängu lõppu vähemusse, kui Marten Luige jalust niitmise eest punane kaart teeniti.

Kohtumise lõpus lõime ise veel kaks väravat. 82. minutil andis Luik hea söödu Väinale, viimane lükkas talle vastu jooksunud väravavahi nina eest palli edasi Desjatskile, kes jälle oma vasaku jala täpsust demonstreeris ja 4:1 virutas. Neli minutit hiljem lõi Desjatski veel ühe värava, siis oli söödu andjaks Kolk.

Klubi tegevjuht Jaanus Vislapuu jäi meie meeste mänguga igati rahule. „Võiduga olen ikka alati rahul. Tarval muidugi ei olnud siin enam päris põhikoosseisu ka, aga meie mehed andsid endast parima. Aus tulemus,” ütles ta. „Kokkuvõttes oli kaitse päris hea ning rünnaku pool ka resultatiivne, kellegi kallal võtta väga ei ole.”

Päevakangelaseks tõusnud Eduard Desjatski saatis Tarva puuri neli palli.

Esmakordselt meie meeskonna kaptenipaela kandnud Desjatski kerkis tänaste väravate toel lõpuks 24 tabamusega liiga parimate väravaküttide tabelis jagama esikohta koos Ander Ott Valgega Paide Linnameeskonna U21 rivistusest. Ühtlasi sai Desjatskist esimene meie mängija, kes Esiliiga B-s ühes mängus neli väravat löönud. Veel on meie meeskonna eest ühes mängus neli väravat löönud vaid Kristjan Moks ja Brett Piir, mõlemad 2016. aastal IV liigas.

Esiliiga B võitjaks tuli Paide Linnameeskond U21, esikolmikusse jõudsid veel Tartu JK Welco ja JK Tallinna Kalev U21. Meie selja taha jäid ja langevad II liigasse Keila JK ja Tarvas.

Üleminekumängudes läheme vastamisi II liiga põhja-idapiirkonnas teiseks tulnud FC Tallinnaga, esimene mäng peetakse 28. novembril Tallinnas ja teine mäng 5. detsembril Võrus.

FC Tallinn on väga kogenud meeskond, kus hulk endisi nimekaid meistriliga mängijaid: Andrei Kalimullin, Deniss Malov, Tihhon Šišov, Aleksandr Dubõkin, Vladislav Ivanov, Albert Taar jt. Meeskonna tugevusest annab aimu tõsiasi, et Eesti kariksarjas lülitati tänavu konkurentsist välja esiliigas mängivad FC Elva ja Vändra Vaprus ning meistriliigas medalit jahtivale Tallinna Levadiale kaotati vaid 0:3.

Vislapuu sõnul midagi erilist üleminekumängudeks valmistudes plaanis pole. „Loodan, et saame korraliku kooseisu kokku. Vastane on tugev, aga ega me teda karda ja anname endast parima. Eks elu näitab, kes kahe mängu kokkuvõttes parem on,” lausus ta.