Tänane mäng Paide Linnameeskonna U21-ga lõppes meie esindusmeeskonna võiduga ning nagu avaringiski olid võidunumbrid taas 2:0. Esiliiga B tabelis tõusime tänu võidule koha võrra kõrgemale, viiendaks.

Külalised alustasid hoogsalt, sööstsid kohe rünnakule ja püüdsid penaltit kalastada, aga tavaliselt meistriliigas õigust mõistev kohtunik Roomer Tarajev nägi avantüüri läbi ja karistas Paide mängijat sukeldumise eest kollase kaardiga. Avavilest polnud selleks hetkeks mööda tiksunud veel minutitki.

Paide oligi algul veidi domineerivam, aga midagi kuigi ohtlikku korda saata ei suutnud. Meil tegutses ees aktiivselt Arsen Katšmazov, 18. minutil võeti ta trahvikastis rajalt maha ning kohtunik määras penalti. Lööma läks seda eelmises mängus Paide vastu kaks 11 meetri karistuslööki realiseerinud Sander Taan. Ta lõi vasakule, väravaht hüppas paremale ning seis oligi 1:0.

Poolaja keskel lõid vastased latti, mis jäigi nende parimaks väravavõimaluseks.

37. minutil võitis Raul Rebane keskringi kõrval palli, tegi pika reidi otsajoone suunas ning andis terava palli värava ette, kust Aleksandr Pruttšenko selle paarilt meetrilt väravasse koksas – 2:0.

Teisel poolajal oli meil ridamisi häid võimalusi, aga rohkem pall külaliste väravasse ei läinud. 71. minutil sai Taan Sergei Starovoitovi vastu karistusalas tehtud vea järel veel korra penaltit proovida, ent seekord tuli tal löögi asemel välja pehme plönn ja pall veeres väravast mööda.

Aleksandr Pruttšenko teeb meie eduseisuks 2:0.

Starovoitovil oli seejärel veel kaks head väravavõimalust, kuid Paide puurilukku tal üle mängida ei õnnestunud. Pruttšenko tabas korra latti ning mängu lõpus luhtus hea võimalus ka väravavahiga üks-üks olukorda pääsenud Tarvi Suvil.

„Tahtsime väga kolme punkti ja passisime oma võimalusi, nagu näha, neid mängu jooksul päris palju ka tuli. Realiseerimisega ei saa rahul olla, aga tulemuse ja kolme punktiga oleme kindlasti rahul. Selles liigas on punktid meile tähtsamad kui mängupilt,” ütles Võru meeskonna peatreener Jaanus Vislapuu.

Tema sõnul näitas eilne mäng, et kui isegi mõni mängija puudub, suudetakse meeskondlikult hästi hakkama saada. „Ma arvan, et sel hooajal võikski meil võtmesõnaks olla meeskonnamäng,” lausus Vislapuu.

Ka Võru spordikeskuse väljak läheb iga päevaga paremaks. „Muidugi tahaks, et oleks veel parem, sest lühikest head söötu lükata on siin praegu raske, aga arvestame taktika valikul ka väljakuga ja teeme neid asju, mis meil siin venam-vähem välja tulevad. Kui väljak läheb paremaks, küll me siis ka mängu kiiremaks ja ilusamaks saame,” ütles Vislapuu.

Publikut oli staadionil taas soliidselt – 185 inimest.

Järgmine mäng on meie meestel reedel võõrsil lähima jälitaja Pärnu JK-ga. „Väga raske mäng kvaliteetse vastasega nende kodus, aga mõtted on ikkagi seal, et kindlasti tahame punkte röövida. Ei tea kui palju, aga igasuguse punktisaagiga tuleb rahul olla,” ütles Vislapuu.

Võru staadionil näeb meid jälle 20. mail, kui vastaseks Vändra Vaprus.