Tänases Esiliiga B kodumängus Pärnu JK-ga kaotasime esimese poolaja küll 0:2 ja sama seis püsis veel kohtumise 66. minutil, aga lõpuks võitlesime välja 3:2 võidu.

Peatreener Jaanus Vislapuul olid kohe pärast lõpuvilet intervjuud andes emotsioonid on laes. „Täiesti super, 3:2 võit, 0:2 pealt välja tulla ja teise poolajaga kolm lüüa. Pärnu on hea kvaliteetne vastane. Ei oskagi midagi öelda, ülikõva,” lausus ta.

Mängu alustasime oma tavapärase, kaitsva ja kontrarünnakutele rõhuva taktikaga. Kahjuks suutsid külalised 17. minutil meie värava lahti muukida ning 29. minutil lõid nad suluseisuhõngulisest olukorrast ka juba 2:0. Poolaja lõpus pidime välja vahetama viga saanud väravavahi Tommy Toominga ning olukord tundus üsna trööstitu.

Teisele poolajale läksime ründava 4-3-3 asetusega ning suutsime mängupilti muuta. „Tegime väiksed taktikalised korrektuurid. Mingid kohad, kus meil tuli täna halbu eksimusi, tuli ära parandada ning läksime palju ründavamalt ja kõrge pressiga mängima. Otsustasime, et kaotada pole midagi, paneme vastased kohe ülevalt kinni, ega jätagi neile mingit mängimisvõimalust. See enam-vähem toimis,” rääkis Vislapuu.

Pingutused kandsid esimest korda vilja 67. minutil. Täna kogu mängi aktiivselt tegutsenuud Eduard Desjatski andis paremalt äärelt söödu keskele, trahvikasti joonele, ja Ragnar Rebane lõi ühe tagasi.

Viis minuti hiljem võtsid pärnakad karistusalas maha meie kapteni Vladislav Gussevi ja Desjatski realiseeris penalti. Seis oli viigis.

Ralli jätkus ning jõudis meie jaoks õnnelikku finišisse 83. minutil. Žann Šmidt keerutas karistuslöögi müürist mööda Pärnu värava vasaku nurga suunas, väravavaht tõrjus, ent pall põrkas tagasi Arsen Katšmazovi ette, kes mõnelt meetrilt viimase naela pärnakate kirstukaande lõi.

Närvilistel lõpuminutitel oli Pärnul veel järjest kolm nurgalööki, aga meie mehed suutsid rahu säilitada ja kolm punkti jäeti koju.

Arsen Katšmazov (keskel) on just meie võiduvärava löönud.

Teisel poolajal sai mängida mitu meie U17 võistkonna noort vutimeest ning Vislapuu sõnul said nad hästi hakkama. „Poisid on päris head. Meeste seas jäävad nad võib-olla veel füüsiliselt tiba alla, aga kui tarvis, ei karda ma neid kasutada,” lausus ta.

Esimest korda sel hooajal oli meie kodumängul üle 100 pealtvaataja, täpsemalt 107. Vislapuu tänas kõiki fänne ja pealtvaatajaid, kes kohale olid tulnud. „100+ pealtvaatajat on päris äge, aga loodan, et suudame ka 200+ mängu teha. Arvan, et kõik, kes seda mängu vaatasid, said aru, miks jalgpall on mäng, mis kõiki meelitab ja tõmbab. Tõeline thriller, pealtvaatajatele midagi magusamat on raske pakkuda,” ütles ta.

Punkte on meil nüüd koos 22 ning tõusime Vändra Vaprusest mööda, neljandaks. Tabeli tipus olev Nõmme United on kuue punkti kaugusel.

Vislapuu tõdes, et tabeliseisule ta eriti ei mõtle. „Iga mäng algab ikka nullist. Meil on kõik õppivad või töötavad inimesed, me ei saa kunagi kindlad olla, mis koosseis mänguks kokku tuleb. Praegu on palju mängijaid veel ka vigastuspausil. Võtame ühe mängu korraga ja küll lõpuks tuleb see, mis tulema peab,” rääkis ta.

Järgmine mäng on meil esmaspäeval võõrsil Paide LM U21-ga. „Pühapäeva õhtuks saame teada, mis mehed on ja nendega siis mängime. Kui tarvis, siis kas või U17 võistkonnaga,” sõnas Vislapuu.

Protokoll
Pildid