Tänases tagantjärele mängitud Esiliiga B 1. vooru mängus tegid meie mehed Tallinnas Lasnamäe Ajaxiga 1:1 viigi.

Peatreener Jaanus Vislapuul on kaotatud punktidest kahju, rahule jäi ta aga sellega, et mehed seekord kohe mängu sisse elasid.

„Rahul olen võimaluste loomisega ja ka agressiivse mänguga. Tegime küll palju vigu, aga midagi kergelt ära ei andnud. Nüüd peame kuidagi realiseerimise paremaks saama, see on juba teist aastat järjest meil probleemiks,” ütles ta.

Mängisime seekord suhteliselt kõrge pressiga ja 4-1-4-1 asetusega, vastane seevastu üritas kavalalt kontratega ja kaitseliini kunagi väga kõrgele ei toonud, kui teise poolaja lõpp välja jätta.

Esimene poolaeg oli väga võitluslik, dikteerisime mängu, kuid skoor jäi avamata. Aleksandr Pruttšenko karistuslöögist käis pall latis ja Arsen Katšmazovil oli võimalus pall peaaegu tühja väravasse lükata, aga kahjuks läks löök üle. Seejärel sai Pruttšenko veel ise tsenderduse järel peaga löögile, aga lõi samuti napilt üle.

„Mehed võitlesid hästi, kuid tihti hoidsime rünnakul palli üle. Oleks pidanud otsima sirgjoonelisemaid lahendusi,” sõnas Vislapuu.

Teisel poolajal läks mäng lahtisemaks, tehti vahetusi. Võimalusi avanes järjest, ent Vislapuu sõnul hakkas üha enam tunduma, et punktid võivad käest minna, nagu juhtus koduplatsil Ajaxiga peetud kohtumises. Lõpuks, 76. minutil, lõi Sander Taan peale ja pall läks Pruttšenko puutest sisse.

Edaspidi said hästi löögile veel Andres Verst, Kait Hinn ja Sören Veiolainen aga kellelgi ei õnnestunud väravat lüüa. 84. minutil võinuks Eduard Desjatski üks-üks olukorrast mängu saatuse ära otsustada, aga Ajaxi väravavaht sai käe vahele.

Kohtumise lõpus karistas meid Ajax, kui Vjatšeslav Rubannikov müüri kõrvalt madalalt väravavaht Tommy Toomingule püüdmatult alla nurka 1:1 lõi.

„Väga kahju on kaotatud punktidest, sest mänguliselt Ajax olukordi luua ei suutnudki. Mäng oli täielikult meie kontrolli alla, aga pidas paika ütlus, et kui ei löö ise, siis lüüakse sulle,” lausus Vislapuu.

Ta kiitis kohtunikebrigaadi, mille eesotsas oli Reelika Turi. „Kuigi midagi magusat meile ei kukkunud, siis uskumatult hea partii. Kindlalt selle hooaja parim, mida näinud olen!” sõnas Vislpauu.

Enne suvepausile minekut tuleb esindusmeeskonnal pidada veel üks mäng ja seda juba kolme päeva pärast võõrsil Nõmme Unitediga. „Loodame Nõmme vastu töönädala sees korraliku koosseisu kokku saada. Eks näis, mis siis saama hakkab,” ütles Vislapuu.

Aleksandr Pruttšenko on sel hooajal meie esindusmeeskonna kasuks löönud nüüd viis väravat.