Esiliiga B-s eelmised kolm kodumängu kaotanud esindusmeeskond näpistas täna Nõmme Unitedilt punkti, mis kõiki seekordseid probleeme silmas pidades on selgelt võidumaiguga. Mäng lõppes 2:2.

„Kui me vaatame seda koosseisu, millega me mängisime, eriti kaitseliini, ja vaatame mängu lõppu, siis arvan, et selle punktiga tuleb ikka eriti rahule olla,” ütles meeskonna peatreener Jaanus Vislapuu.

Külalised panid oma rünnakukarusselli kohe käima ning kahjuks jäime üsna mängu alguses, 18. minutil ka kaotusseisu, kui vastastel pall nii vabalt värava ette veeretada lubati, et selle võrku suskamisega raskusi ei tekkinud. Selles, et kaotusseis suuremaks ei kasvanud, oli oma osa meie väravasuul mitu head tõrjet teinud Sergei Zadniprjanetsil. Paar korda pommitasime ka Nõmme väravat, aga tulemuseta.

Teiseks poolajaks tuli meil vahetusest platsile Sören Veiolainen, kellele viigipunkti eest tuleb suurimad tänusõnad öelda. 55. minutil võtsid vastased ta trahvikastis vea hinnaga maha ning Sander Taan realiseeris penalti.

73. minutil tsenderdas just platsile tulnud Jürgen Kolk paremalt äärelt palli karistusalasse ja Veiolainen lõi viielt meetrilt otse õhust üle puusa 2:1.

Nõmmekad ei tahtnud kaotusega leppida ning seitse minutit hiljem jõudsidki viigini, kui meie paremkaitsja Arlet Raha end üle mängida lasi. Mängu lõpus andsid külalised turmtuld, aga teisel poolajal meil väravas mänginud Tommy Tooming rohkem palle oma selja taha ei lubanud.

Mängu lõpus pääses tänavu esmakordselt esindusmeeskonna eest platsile 17-aastane Karl Jörgen Lööper, kellest sai nii noorim mängumees, kes Esiliiga B-s meie särki kandnud.

Sören Veiolainen ja kogu staadion rõõmustavad värava üle.

Viigi üle võib küll rõõmustada, aga tõsiasi on seegi, et võidurõõmu pole me tunda saanud juba kuus nädalat.

„Kahtlemata on mängijatel juba kerge väsimus pikast hooajast, 26 mängu on mängitud. Me ei saa piisavalt koos trenni teha, palju mängijaid on puudu – kõik saavad aru, et nendel tulemustel on adekvaatsed põhjused,” lausus Vislapuu.

Tema sõnul teeb meele siiski mõruks, et ehkki Kohtla-Järve ja Vändra vastu tehti hea mäng, tuli leppida napi katusega.

Juba kolme päeva pärast seisab meil ees kodumäng liiga punase laterna Lasnamäe Ajaxiga.

„Pühapäeval on päris mitu mängijat tagasi, keda nüüd ei olnud ja ma ei näe muud varianti, kui me peame lihtsalt selle võidu võtma,” lausus Vislapuu. „Kindlasti see soov ja põlemine mängijatel on, et võit kätte saada.”

Meeskonna treeningud on nüüd üle kolinud meie uuele kunstmuruväljakule. Vislapuu sõnul sellest kohest efekti ilmselt loota ei saa ja võib-olla tõmbab see isegi mõnes mõttes sooritust maha, sest kui vähese treenituse pealt nüüd väheke rohkem treenima hakata, tuleb väsimus kergemini, aga võib kindel olla, et pikas perspektiivis ja juba järgmisele aastale mõeldes on uus väljak ülimalt kasulik.