Eile Haapsalus peetud mängus tulid meie mehed välja kaheväravalisest kaotusseisust ja said 3:2 jagu Läänemaa JK-st. Kolmanda järjestikuse võiduga kaasnes esiliiga B-s seitsmendale kohale tõusmine.

„Hea, kui meeskond näitab võõrsil pika sõidu järel sellist sisu ja võitlusvaimu,” ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu. „Kõik tegid väga kõva mängu, aga eraldi tahaks välja tuua meile duublist appi tulnud mehed, kes mängivad küll madalamal tasemel, kuid näitasid suurepärast meeskonnamängu ning töötahet. Loodan, et suudame kõik nii jätkata!”

Abijõudu oli vaja seepärast, et mitu meie mängijat on ka noortreenerid ning olid lastega turniiril. „Õnneks oli duublil vaba nädalavahetus ja saime laenata väravavahti ja kaht väljakumängijat,” lausus Vislapuu.

Aega uute meestega taktika läbikäimiseks ja soojenduseks oli piisavalt ning miski ei ennustanud, et kohtumine võiks nii kurjakuulutavalt alata – väljakuperemehed asusid esimese veerandtunniga 2:0 juhtima.

Skoori avas kodumeeskond juba 4. minutil, kui karistuslöögist üle müüri saadetud pall meeste vahelt väravasse lipsas. Peagi löödi meile nurgalöögist teinegi värav.

Vislapuu tõdes, et standrdolukordades tegutsemist peab parandama. „Standardid on sel hooajal meile palju peavalu tekitanud ja kuigi asjad on palju kordi selgeks tehtud, siis ikka lastakse oma mängijatel ära joosta ja lubatakse segamatult löögile. Kahjuks juhtus seda veel mitu korda. Peame olema konkreetsed ja tugevad ning mees mehe vastu täiega mängima, muidu miski paremaks ei muutu,” ütles ta.

0:2 kaotusseisu sattunult saime mängu käigu oma kontrolli alla, valdasime enamiku ajast palli ja otsisime äärte kaudu võimalusi. Ühe paremal äärel tehtud overlapi ajal tõusis Arlet Raha üles ja tsenderdas, Andre Väin jättis trahvikastis palli Karlis Karrole ja viimane lõi 1:2. Selle tulemusega läksime ka vaheajale.

Teine poolaeg jätkus meie kontrolliga, suutsime tagant lühikesega sööduga üles tulla ja otsisime ääri. Viigivärav sündis 66. minutil, kui Emanuele Uggeri sai äärele palli, liikus risti sisse ja lõi kaugelt väravale. Pall läks täpselt posti kõrvale ja kuigi vastaste väravavaht sai näpud vahele, jõudis mänguvahend ikkagi võrku.

Kümme minutit hiljem lõi Maksim Babjak umbes 20 meetrilt lati alla võiduvärava. Vastased seejärel küll veel elavnesid, aga suutsime eduseisu lõpuvileni hoida.

Järgmises voorus võtame Võrus vastu liiga esikoha eest võitleva Tartu JK Welco. Mäng peetakse tuleval laupäeval.

Äärekaitsja Karlis Karro pidas eile meie eest oma 50. liigamängu, jala sai ta valgeks alles esimest korda.