Sergei Starovoitovi kolmandal lisaminutil löödud värav päästis meile tänases Esiliiga B kodumängus Läänemaa JK-ga viigipunkti, kohtumine liiga uustulnukaga lõppes tulemusega 3:3.

„Parem punkt peos, kui kolm punkti katusel,” lausus meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Viik õnnestus viimastel sekunditel küll kätte saada, aga teenitud punkt on üsna mõru maiguga. „Oleks pidanud esimesel poolajal selle mängu ära otsustama, aga seda ei suutnud ja nagu juba kombeks saanud, siis teisel poolajal ehitame endale ise. Lööme täitsa otse iseendale või tulevad mingid rumalad olukorrad, nagu täna see käega mäng kastis,” ütles Vislapuu.

Ehkki täna olid meil eri põhjustel põhimeestest puudu Arsen Katšmazov, Jürgen Kolk ja Ragnar Rebane (ning see loetelu pole sugugi lõplik), ei hakanud Vislapuu sellest vabandust otsima.

„Koosseis oli enam-vähem okei ja mingid asjad, mida ma satsilt ootasin, ka toimisid. Esimene poolaeg oligi hea, kuigi jäime mitmel korral hätta oma löökide realiseeerimisega,” ütles ta.

Initsiatiiv oli kohtumise alguses meie käes ja Eduard Desjatski mängiti mitmel korral löögile, kuid need läksid väravaraamidest mööda. Skoori avasid pooletunnise mängu järel hoopis vastased. Keskkaitsja Starovoitov tõrjus vastaste löögi peaga otse keskele, külaliste mängija jajale, järgnes läbisööt trahvikasti ja meie väravavaht Artur Karjagin pealelööki tõrjuda ei suutnud.

Vaheajale läksime siiski 2:1 eduseisus. Kolm-neli minutit pärast külaliste avaväravat niideti meie edurivimees Kaarel Põldma Läänemaa trahvikastis jalust ja Desjatski realiseeris penalti. Poolaja lõpus sai ta vastaste käega mängu järel teistki korda 11 meetri karistuslööki proovida ning oli taas täpne.

Teise poolaja algus oli veel hea, aga siis hakkas mäng murenema. Tiheda mängugraafiku tõttu, aga võib-olla ka koroonapausist tingitult, kadus särtsakus ja hakati eksima.

„Teeme halbu otsuseid ja vastane saab kergeid väravaid. Peame teistel poolaegadel olema kontsentreeritumad ja suutma seda kvaliteeti säilitada, mis meil esimesel poolajal on,” ütles Vislapuu.

64. minutil sai Karlis Karro pea vahele vastaste tsenderdusele, aga nii õnnetult, et pall lati alla omaväravaks maandus. 83. minutil tõrjus Starovoitovi värava all palli käega ning Läänemaa JK läks penaltist juhtima.

Sergei Starovoitovi pealöögist leidis pall tee Läänemaa JK väravasse.

Ühe punkti suutsime tänu Starovoitovi täistabamusele siiski koju jätta. Tsenderduse trahvikasti andis talle Karro, nii et mõlemad varem patustanud mehed rehabiliteerisid end.

Esmakordselt Võru publiku ees meie särgis mänginud Põldmaga jäi treener rahule. „Esimene poolaeg oli väga okei, teise poolajal ei saanud enam lihtsalt nii palju palli. Mõned korrad natuke hoidis üle, aga oma pikkuse kohta on tal üsna hea tehnika ja tänu talle saime ka ühe penalti. Olen tema mänguga rahul, mida rohkem saame koos mängida, seda paremini hakkab tulema ka kokkumäng,” ütles ta.

Puhata saavad mehed vaid paar päeva, sest hullumeelne mängugraafik jätkub: järgmine mäng on meil tuleval neljapäeval Tabasalus sealse meeskonnaga, kes meist tabelis astme kõrgemal ehk seitsmendal kohal.

Vislapuu sõnul tuleb nädala sees mäng väga raske, sest paljud mängijad ei saa töö tõttu osaleda. „Eks me siis koolipoistega läheme, nendega, kes tööl ei pea käima,” lausus ta.

Kodus mängime taas järgmisel pühapäeval Paide Linnameeskonna U21 rivistusega.

Protokoll
Pildid