B1-klassi meeskond viigistas eile võitluses II liiga tsoonivõidu eest koduplatsil 1:1 oma põhikonkurendi FC Elvaga.

Kohe mängu esimestel minutitel tehti kaitses markeerimisviga, mille vastased väravaga ära karistasid. Poolaja keskel jõuti viigini – kolme sööduga toodi pall kiiresti kaitsest ründesse, Mihkel Lipingu sööt leidis ilusti värava alt Jürgen Kolgi ja viimane lõi 1:1. Esimesel poolajal oli meil veel kolm suurepärast väravavõimalust, kuid need jäid realiseerimata. Teisel poolajal näitas ladusamat mängu Elva, kuid väravalöömiseni ei jõudnud enam kumbki pool.

Treener Tauno Kikas oma hoolealustega rahule ei jäänud. „Terve mängu mõnel mehel jalg värises väga palju. Lihtsates olukordades ei saadud palli omaks ja kuna üritasime tulemusele mängida, läkski natuke palju pika palli tagumiseks. Kui esimene poolajaga võib veel mänguliselt enam-vähem rahule jääda, siis teine poolaeg, eriti viimased 20 minutit, oli mängupilt kõike muud kui ilus,” kommenteeris ta. „Vastane sai lõpus päris suure surve peale, mis oli paljus tingitud meie väsimusest. Eks me jooksime mängu jooksul natuke rohkem ja võib-olla mõnes situatsioonis ka arutult, aga vähemalt võitlesime lõpuni ja jätsime kõik trumbid veel enda kätte.”

Kikase sõnul oleks selliseid võrdseid vastaseid ja mänge poistele rohkem vaja. „Need ongi need mängud, kus saab areneda ja tugevamaks muutuda, seda nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Just vaimse poole pealt mõni poiss lagunes ära,” lisas ta.

Enne viimast võõrsilmängu Petseri LNSKga edestame Elvat kolme punktiga, ent konkurentidel on pidada veel kaks mängu. Kui aga Petseris võidame, on esikoht igal juhul meie, sest võrdsete punktide korral edestame Elvat tänu omavaheliste mängude paremale väravate vahele.

FC Helios Võru - FC Elva
Viigivärav sündis Mihkel Lipingu (esiplaanil) ja Jürgen Kolgi (värava ees) koostöös.