Lootus tulevaks aastaks III liigasse tõusta kustus suure tõenäosusega täna Väimela staadionil, kui Viljandi JK Tulevik III-le kaotati kindlalt 1:5. Meie ainsa värava lõi esimese poolaja keskel seisuks 1:1 kauglöögist Eduard Desjatski.

Edasipääsu silmas pidades oli kindlasti vaja võita ning mänguks oli kokku saadud korralik koosseis. Seda valusamalt mõjusid vastaste väravad, mis löödi meie jalgpallurite individuaalsete eksimuste järel. Kõige rohkem kärises mäng äärekaitsjate pealt. Eriti must päev oli paremal äärel Margus Taaberil, kes praegu kaitseväes ja palliplatsil käis kümnenädalase vaheaja järel. Kaitse ja poolkaitse vahele jäi suur vahe, mille vastased osavalt ära kasutasid, ees ei suutnud me ära kasutada Kristjan Moksi kiirust, kellele ei suudetud ruumi tekitada. Ainsal korral kui Moks esimesel poolajal kiiruse üles sai, võeti ta veaga maha, järgnenud karistuslöögi lõi Kert Joakit aga napilt üle värava. Külalised seevastu tegid hea mängu, lükkasid taga julgelt söötu ja otsisid täpsete pikkade pallidega ees oma ründajaid.

Teisel poolaja esimesel 20 minutil panime vastase päris kõva surve alla ja oli ka väravavõimalusi, aga väravat aga ei tulnud. Kui mäng rahunes, läks initsiatiiv Tulevikule, meie mängurütmi rikkusid ka vahetused. Vastaste viimaste väravate puhul mängis oma rolli juba meie meeste käega löömine ja frustratsioon.

IV liiga lõunapiirkonnas suveräänse liidri Tartu JK Tammeka U19 meeskonna järele teiseks tõusnud viljandlased venitasid vahe meiega nüüd kuuele punktile. Mõlemal meeskonnal jääb pidada veel neli mängu. Kolmandal kohal olev FC Jõgeva Wolves edestab meid praegu nelja punktiga, kuid huntidel on veel ka üks mäng varuks.

Järgmise mängu peame 10. septembril kodus just Jõgeva meeskonnaga.