Tänases kodumängus saime 4:2 (2:0) jagu Lasnamäe FC Ajaxist ning võit tõstis meid II liiga põhja-idapiirkonnas Ajaxist mööda kümnendale kohale.

Mängu algusest oli kulunud vaid 45 sekundit, kui meie kapten Eduard Desjatski Aimar Vendelinilt kahe kaitsja vahele hea söödu sai palli täpse löögiga väravasse saatis. See on uus rekord, meie meeskonna senise kiireima värava autor oli Kait Hinn, kes 30. augustil 2017 lõi palli Tallinna JK Legioni võrku, kui mängu algusest oli kulunud 1 minut ja 23 sekundit.

10. minutil andis Richard Lepp keskringist täpse söödu jooksu peale Andre Väinale ja viimane duubeldas eduseisu. Seejärel sai Ajax alguse šokist üle ja tasapisi üha paremini mängu sisse. Vastaste avapoolaja parimaks võimaluseks jäi karistuslöök, kust pall latti põrutati.

Esimese värava järel oli meestel põhjust „beebit kiigutada”, sest meie poolkaitsja Raul Rebane sai hiljuti isaks. Palju õnne kogu perele!

Teise poolaja alguses lõi Väin oma teise värava ja juhtisime 3:0. Väravale pani aluse Rico-Marten Vainu tsenderdus, mille järel pall Lepa ja Desjatski kaudu Väina ette jõudis.

57. minutil tegime korraga kolm vahetust, kahjuks kadus pärast neid aga senine hea mängurütm. 58. minutil tõrjus Ajaxi väravavaht järjest kolm Desjatski, Vainu ja Väina poolt mõnelt meetrilt sooritatud pealelööki ning külalised said sellest indu veelgi juurde. 63. minutil lõi Desjatski küll veel Väina söödust 4:0, aga sealt edasi kiskus meie mänguvanker kraavi.

Vaid kaks minutit pärast meie neljandat väravat andis vahetusest mängu tulnud kaitsja Trond Herman Meier oma äärelt ebamäärase plönnsöödu karistusalasse, väravast parasjagu nii kaugele, et väravavaht Pert Paigelkaln selleni ei küündinud, kuid vastase mängijal polnud raskusi palli puuri lükkamisega.

79. minutil ehitasime omale teisegi värava. Mõni minut varem vahetusest mängu tulnud Johannes Luik lubas vastasel meie vasakult äärelt palli segamatult kasti tsenderdada, pealelöögile sai värava all vabaks jäänud Ajaxi mängija veel pea vahele susata ja pall oligi väravas Potentsiaalse suluseisu kattis ära Luik ise. Õnneks sai mänguaeg enne otsa, kui vastased rohkem pahandust korda saata jõudsid.

Järgmine nädalavahetus on liigas mängupaus, aga mitte meil, sest 3. septembril mängime Jõhvis 1. vooru vahelejäänud mängu FC Phoenixi ja JK Noova ühendmeeskonnaga.