Teine ring Esiliiga B-s algas meie meestele kaotusega, kui täna jäädi kodus 2:5 (0:2) alla Nõmme Kalju U21 rivistusele.

„Taktikavalikuga läksime alt. Endale raputaks tuhka pähe, treeneri kaotus oli see kõige rohkem,” ütles meeskonna juhendaja Jaanus Vislapuu.

Tema sõnul lõikasime näppu sooviga mängida kõrgemal kui tavaliselt. „Lootsin, et vastane tuleb kunstmuru pealt muru peale ja ei saa seal nii hästi hakkama, aga nad suutsid väga hästi oma mängu varieerida ja kiiresti palli liigutada. Jäime sellega hätta. Meie kaitseliin ei ole väga kiire, ka sealt tekkis probleeme. Ilmselt tuleb ikkagi natuke konservatiivsemalt mängida, nagu esimeses ringis tegime,” rääkis Vislapuu.

Meie tänane algkoosseis oli hooaja noorim ja mitu tavalist põhimeest jäi esialgu varumeeste pingile.

„Kuna meil on päris palju mängijaid ja noored saanud vähem mänguaega, siis seekord mõtlesin, et panen nad kohe alguses platsile ja annan neile võimaluse ennast tõestada. Fakt on see, et me ei suuda kogu aeg sama koosseisuga mängudel käia ja ka neil on kogemust vaja, et nad siis, kui koosseis hõredam, oleksid ka valmis mängima,” selgitas Vislapuu oma valikut.

„Mängupilt näitas, et noored jäävad ikkagi natuke pehmeks ja pole meeste mänguks, eriti just selliseks kontaktseks kaitsemänguks, päris valmis. Aga ega midagi hullu ka pole, teeme tööd edasi,” lisas ta.

Eduard Desjatskil oli tänane värav sel hooajal juba üheksas, Kaarel Põldma sai aga meie särgis kirja oma üldse esimese tabamuse.

Külalised lõid poolaja keskel oma esimese värava ja veidi enne vaheajale minekut veel teisegi. Teiseks poolajaks tegime vahetusi, aga mäng sellest kuigivõrd paremini ei sujuma ei hakanud. 55. minutil kasvatasid vastased oma eduseisu ja kui kolm minuti hiljem Maksim Babjak veel omavärava lõi, olime juba neljaga taga.

Tegime veel vahetusi ning mängu lõpus õnnestus meilgi väravaarve avada. 78. minutil lõi Jürgen Kolgilt värava alla hea söödu saanud Eduard Desjatski 1:4 ja kaks minutit hiljem vastaste väravavahilt palli näpsanud Kaarel Põldma 2:4. Korraks süttinud lootuskiir kustus siiski kähku, sest 84. minutil sahistasid külalised viiendat korda meie väravavõrku.

Täna oli lõpuks taas ka publik staadionile lubatud ning pealtvaatajaid loeti kokku 101.

Järgmine mäng on tuleval laupäeval Haapsalus Läänemaa JK-ga, kes on tabelis meist vaid punkti võrra tagapool kaheksandal kohal.

Mis plaaniga sellele väga olulisele mängule minnakse? „Mänguplaan jäägu saladuseks, aga minu plaan on sealt kolm punkti kätte saada,” lausus Vislapuu.

Protokoll
Pildid