Tänases II liiga kodumängus alistasime FA Tartu Kalevi duubli 3:2 (1:1). Mäng oli algusest lõpuni igati võrdne, läksime seda kolmel korral juhtima ja kui kahel korral õnnestus külalistel suhteliselt kergelt kiire vastuvärav lüüa, siis meie kolmandale tabamusele tartlased enam vastata ei jõudnud.

Võru spordikeskuse vihmast pehmel ja mudasel väljakul ning enamjaolt vihmasajus peetud mängu vürtsitasid libedast platsist tingitud kukkumised ja pallikaotused, vahel jai pall lihtsalt lompi seisma.

Esimesed ohtlikud momendid sepistasid külalised – korra käis pall meie väravapostis, ühele lähilöögile jõudis end ette sättida väravavaht Pert Paigelkaln. Skoori avasime siiski meie: 18. minutil andis Hannes Helstein oma platsipoolelt söödu ette Andre Väinale, kes talle vastu astunud kaitsja kohvile saatis ja väravavahiga silmitsi pääsenult täpsel alla nurka 1:0 lõi.

Andre Väin on tänavu II liigas löönud 13 väravat, mille seas on ka täna meile magusa võidu toonud tabamus.

24. minutil teenisid vastased 11 meetri karistuslöögi, kui Emil Elrond Karu külaliste mängijale trahvikastis tagant vea tegi. Penalti realiseeris Mauris Villems, kes Tartu Kalevi põhivõistkonna eest tänavu ka esiliiga B-s kümmekond väravat löönud.

Mõned võimalused oli kummalgi meeskonnal esimesel poolajal veel. Meil pääses päris veelkord päris hästi löögile Väin, aga tartlaste väravavaht tõrjus.

Teise poolaja keskel läksime uuesti juhtima. Väin pääses jälle väravavahiga üks ühele, teda üle mängida küll ei suutnud, aga Mattias Eskla võitis kohe palli tagasi, söötis Johannes Luigele ja viimase löök 20 meetrilt üllatas nii väravavahti kui ka lööjat ennastki – pall lendas täpselt lati alla, seisuks 2:1. Luigele oli see meie särgis esimeseks täistabamuseks.

Kui esimese poolajal saime eduseisus olla kuus minutit, siis nüüd ainult neli. Oma meeskonna karistuslöögile sai üks tartlastest nii õnnelikult jala vahele, et suutis mingil moel säärega palli väravasse saata.

Viimane sõna jäi siiski meile ja esimesel üleminutil lõime võiduvärava. Esmalt sai löögile Christjan Truija, kelle löögi väravavaht nurjas, seejärel ei küündinud Eskla napilt pallini, aga teisest lainest tuli hooga Väin ja põrutas 3:2.

Tänane võit tõstis meid tabelis vähemalt homseni 10. kohale, aga vahed lähimate jälitajatega on väiksed. Võitlus üleminekumängudest pääsemise nimel jätkub järgmisel reedel Tartus, kui mängime Welco U21 meeskonnaga.