Ülehomme alustab III liiga lõunapiirkonnas hooaega meie duubelmeeskond, kuhu on lisandunud hulk uusi mängijaid. Vahetunud on ka treener ning duublis mängijana jätkava Vjatšeslav Vassilenko asemel on ohjad nüüd meie esindusmeeskonna mängija ja U17 poiste treeneri Arsen Katšmazovi käes.

Kahe hooaja vahel jäi meeskond ilma kolmest noorest mängijast: väravavaht Hugo-Leon Leies jätkab karjääri Tammeka järelkasvumeeskondades, Timo Thal ja Margus Taaber otsustasid kahjuks jalgpallisaapad hoopis varna riputada.

Tühjaks jäänud kohad täideti kuhjaga: mullusest U17 meeskonnast tulid Ronan Pähn, Sebastian Johanson ja Gerrit Ziugand, FC Vastseliinast Oliver Ossipov, pärast poolteiseaastast mängupausi teeb come-backi Tauno Kikas ning mängida on lubanud ka viimastel aastatel peamiselt saali-ja rannavutile pühendunud väravavaht Ville Tüve.

Veel lisandusid vahepeal Tartu Santose duubli särki kandnud meie oma kasvandik Ken Saksniit ning varem Valga Warriori ja FC Otepää eest mänginud Siimar Taits. Kaks suure kogemustepagasiga täiendust tuli piiri tagant – Oleg Lepik ja Aleksei Golubev on mõlemad Petserist (ja Eesti kodakondsusega). Mõlemad on omal ajal mänginud Eesti meistriliigas, Lepik 1990ndate aastate teisel poolel kolmel hooajal koguni Venemaa meistriliigas.

Kui osa duubli mängijaid tegi ettevalmistuse koos esindusmeeskonnaga, on heas vormis ja tänavu juba ka Esiliiga B-s platsil käinud, siis teised pole kuigi palju trenni teinud ja neil tuleb veel vaeva näha. Nagu näitasid treeningmängud meie U17 poiste ja FC Vastseliinaga, on mängupilt esialgu krobeline ja kohati napib üksteisemõistmist.

Katšmazovi sõnul on nagu varemgi meeskonna peamiseks eesmärgiks arendada klubi nooremaid mängumehi. Kogenud mängijad on noortele eeskujuks ja elavaks õppematerjaliks. Kindlasti tahetakse hoiduda III liigast välja langemisest ja parandada mullust 10. kohta.

III liiga lõunapiirkonnas mängib 12 meeskonda. Soosikuteks võib neist pidada FC Otepääd ning FC Tarvastu ja JK Tõrva ühendmeeskonda.

Esimese mängu peab duubel sel reedel algusega kell 19 meie kunstmuruväljakul, vastaseks mullu IV liigas mänginud Tartu JK Welco X.

Läinudnädalane treeningmäng FC Vastseliinaga näitas, et kokkumängu tuleb duublil veel lihvida.