U19 eliitliiga esiliigas kaotasid meie noormehed täna hooaja viimases mängus võõrsil küll Nõmme Kaljule 1:2, kuid saavutasid 11 meeskonna seas ikkagi väga tubli viienda koha.

Esimese poolaja keskel mindi mängu juhtima, kui Marten Potsepp kontrasse jooksu pääses ja kauglöögist palli vastaste värava alla nurka virutas. Kuna Kaljul olid mängus pronksmedalid (need ka lõpuks saadi), rassis parima koosseisuga mänginud kodumeeskond võidu nimel kõvasti ja vastas teisel poolajal omalt poolt kahe tabamusega.

„Arvestades meie ressursse, poistelt väga kõva pingutus. Teisel poolajal muutus mäng jõuliseks ja närviliseks, aga vaatamata kohtuniku mitmele kaheldavale otsusele suutsime külma pead säilitada, sellega olen kõige rohkem rahul,” ütles meeskonna treener Arsen Katšmazov.

Eelmises kahes selle kuu mängus olid meie noormehed samuti kaotust pidanud tunnistama.

5. septembril jäädi võõrsil Ida-Virumaa FC Alliance’ile küll 3:5 alla, aga tugevale vastasele, kelle mängijaist lõviosa regulaarselt meeste esiliigas platsil käib, anti kõva lahing.

12. septembril kaotati kodus 1:5 liigas endale juba esikoha taganud Narva Transile 1:5. Uhkust tuleb tunda Kaspar Kimmeli löödud värava üle, sest narvakatele löödigi tänavu U19 liigas üldse ainult kaks väravat.

Hooaja 15 mängust võitsid meie noormehed 4, viigistasid 4 ja kaotasid 7, väravate vaheks jäi 20–35. Meeskonna suurimad väravakütid olid 5 väravaga Kaspar Kimmel ja Marten Potsepp.

„Kokkuvõttes mängisime finaalturniiril igati väärikalt,” lausus Katšmazov

Viies koht on parim, mis meie võistkonnad noorte esiliigades eales saavutanud. Kuuenda koha said 2019. aastal meie U15 tüdrukud, poiste parimaks tulemuseks oli seni C2-vanuseklassi (U14) kaheksas koht 2015. aastast.

U19 noormeeste hooajaga võib igati rahule jääda.