Oktoobris jõudis lõpule meile tänavu noorteklassides enim rõõmu toonud U15 tüdrukute turniir, kus meie naiskond oma debüüthooajal 16 võistkonna konkurentsis suurepärase kuuenda koha teenis. See on meie läbi aegade parim saavutus Eesti noorte meistrivõistlustel.

Tüdrukutel oli käeulatuses ka viies koht ning võib öelda, et see jäi vaid ühe minuti kaugusele – just nii palju enne mängu lõppu libises käest võit kohtumises Tallinna Legioniga, kes meiega sama palju punkte kogus ja meid lõpuks edestas vaid tänu paremusele omavahelistest mängudes.

Kuu algul pidasid tüdrukud kodus tasavägise pallilahingu FC Kuressaarega. Hiljem liiga võitjaks tulnud saarlannad suutsid tänu lõpuminutitel löödud väravale 2:1 peale jääda. Kaotus tuli meie tüdrukutel vastu võtta ka Rakveres, kus sealsele Tarvale kaotati 0:3.

Hooaja viimases kodumängus võeti aasta magusaim võidu, kui alistati liigas kolmandaks tulnud JK Tabasalu 3:2. Kübaratriki teinud Isabel Huma viis meid kolmel korral juhtima ning kui kahel korral suutsid Tabasalu tüdrukud viigistada, siis meie kolmanda tabamuse vastu neil enam rohtu polnud.

Turniiri viimases mängus hõbemedalivõitja Viimsi JK-ga sai Huma esimesel poolajal kahjuks vigastada ja leppida tuli 0:3 kaotusega.

Hooaja 20 mängust võitsid meie tüdukud 11, viigistasid 1 ja kaotasid 8, väravate vaheks jäi 54-38. Isabel Huma lõi 18, Glairika Toomemägi 10 ja Mariliis Must 8 väravat, kindlasti tasub lisaks neile esile tõsta ka kaitses alati väga head tööd teinud Elina Kaharit.

Mairit Laanesaar kutsuti 25.–27. oktoobrini Tallinnas EJLi jalgpallihallis toimunud U14 vanuseklassi piirkondlike treeningute turniirile, kus lisaks Eesti tüdrukutele osales ka Soome klubi Nummelan Palloseura.

U13 poiste hooaja lõpp polnud kuigi rõõmus, sest kolme oktoobris peetud mänguga ei suudetud punktiarvet kasvatada. Tallinnas kaotati FC Olympile 1:4, Põlvas FC Lootosele 0:1 ning kodus Tallinna Kalevi sinisele meeskonnale 1:5. Suurimat meelehärmi tegi kaotus Põlvas, kus kuidagi ei suudetud oma häid väravavõimalusi realiseerida, alagrupis viimaseks jäänud põlvakad lõid aga oma võimaluse ära.

E alagrupis said meie poisid lõpuks viie meeskonna seas neljanda koha. Kokku peeti sel hooajal 18 mängu, miilest võideti kuus, viigistati kaks ja kaotati kümme, väravate vaheks jäi 36-47. Meie resultatiivseima mängijana sai Sander Koobak oma nimele 10 tabamust, Marten Potsepp lõi kuus ja Ruudi Tukk neli väravat.

U17 eliitliiga II liigas viigistasid meie noormehed oktoobri alguses Paides sealse linnameeskonna järelkasvuga 2:2, alistasid kuu keskel kodus Tartu FC Heliose 3:1 ning tegid seejärel võõrsil 1:1 viigi Tallinna FC Floraga. Novembris jääb pidada veel üks mäng.

Meie U15 tüdrukud rõõmustavad mängus Tabasaluga löödud juhtvärava üle.