Viis meie poissi, Daniel Varikov, Theodor Krull, Sander Koobak, Ruudi Tukk ja Marten Potsepp, mängisid läinud nädalavahetusel koos FC Elva ja Tartu Kalevi kasvandikega Tartus toimunud Hillar Otto memoriaalil Lõuna-Eesti valikmeeskonnas.

U13 vanuseklassi turniiril võideti viiest alagrupimängust kaks: Tartu Tammeka sinisest tiimist saadi jagu 4:1 ja Valgevene meeskonnast FK Viktorija 13:0. Pskov 747-le (Venemaa) kaotati 0:1, FK Vidzemele (Läti) 0:3 ja Harju jalgpallikoolile 1:2. Kokku andis see alagrupis neljanda koha. Turniiri viimasel päeval peetud 7.–8. koha mängus alistati Sankt-Peterburi FK Porohovtšanin 5:1. Turniiri võitjaks tuli finaalis Pskov 747-st penaltitega jagu saanud Pihkva Strela.

„Kuna Tartu Kalevi, Elva ja meie klubi mänguline filosoofia on väga sarnane, siis oli poistel ühise klapi leidmine suhteliselt lihtne,” ütles poistega turniiril kaasas olnud treener Tauno Kikas.

Tema sõnul oli meeskonna tase ühtlane ning kõigi vastastega prooviti mängida võimalikult enesekindlalt ja palju palliga. „Sealt tulid ka mõningad eksimused, mis tuleviku vaadates annavad aimu, et on vaja veel kiiremini mõelda ja tegutseda nii palliga kui pallita. Poistele väga meeldis ja andis loodetavasti indu kõvasti juurde,” lisas Kikas.

Turniiri eesmärgiks oli kokkumängu lihvimine ja ettevalmistus mai alguses toimuvaks Elva Eliit Cupiks, kus Lõuna-Eesti valikmeeskonnal tuleb rinda pista ka nii mõnegi Euroopa tippakadeemia (näiteks Tottenhami, West Ham Unitedi, Kiievi Dinamo jt) poistega.

Daniel Varikov Lõuna-Eesti valikmeeskonna särgis. (Foto: Liis Nemvalts)