Raul Rebase värav tõi meile täna Sakus Tipneri karikavõistluste 1/8-finaali mängus Rasmus Värki Jalgpallikooliga 1:0 võidu.

Oleme nüüd esimene Võrumaa meeskond, kes Eesti karikavõistlustel eales veerandfinaali pääsenud. „Hea tunne on Eestis esimese kaheksa hulgas olla. See on väike leevendus meie liigahooaja kehvale teisele poolele,” ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Ta tõdes, et mäng polnud sugugi kerge, sest enamik vastastest on omal ajal meistri- või esiliigas mänginud, mitmed noortekoondistes ning vastaste kapten Joel Indermitte ka Eesti A-koondises. Nii et ehkki kirjade järgi oli vastaseks rahvaliiga meeskond, siis tasemelt oldi pigem midagi II liiga või isegi esiliiga lõpu sarnast.

Suurema osa esimest poolajast käis mäng siiski vastaste väljakupoolel ja teenisime ka ridamisi nurgalööke, kuid skoori avada ei õnnestunud. Võõrustajad said oma aktivasse kanda mõned mitu meetrit mööda või üle läinud kauglööki.

„Me küll domineerisime ja omasime selget ülekaalu palliga mängus, aga oma kolme-nelja väga head võimalust ära ei löönud. Küll eksis ründaja heast kohast või tõi nende väravavaht palli raskest kohast ära,” kommenteeris Vislapuu.

Teine poolaja alguses mäng võrdsustus ning poolikuid võimalusi oli mõlemal poolel, kuni Raul Rebane lõpuks 65. minutil palli üle vastu tulnud väravahi tõstis ja meid juhtima viis.

Kahjuks sai peagi vigastada meie keskkaitsja Sergei Starovoitov ja sunnitud vahetus lõi meie mängurütmi väheke sassi.

„Vastane esialgu veel väga peale ei tulnud, aga viimased kümme minutit pressiti meid kõrgelt ning mängiti pikka palli ette Indermitte peale. Ühe ohtliku löögi nad lõpuks ka tegid, mis napilt postist mööda vihises,” kirjeldas Vislapuu.

Meilgi oli veel üks väga hea võimalus, kui vahetusmees Sten Org löögile sai, aga temagi löök läks napilt mööda.

„Lõpuks saime vastase survega hakkama ja võit oli tõsiasi,” tõmbas Vislapuu mängule joone alla.

Karikasari jätkub veerandfinaalidega tuleva aasta kevadel.

Sakus peetud karikamäng jäi oodatust väravavaesemaks, kuid võit kuulus siiski meile.