Meie meeskonna karikateekond sai selleks korraks läbi, sest väikse karikasarja 1/16-finaalis kaotasime täna Maardus sealsele linnameeskonnale 2:3. Mõlemad meie väravad lõi meeskonna kapten Eduard Desjatski.

Ehkki Maardu alustas päris hirmuäratava rivistusega (10 meest, kes ka meistriliigas mänginud ning seda kamba peale kokku 891 korral), kujunes mäng väga võrdseks ja pääse järgmisse ringi oli lõpuni kummagi poole jaoks laual. „Korraliku mängu tegime, esitusega võib rahule jääda,” kinnitas meie ülikogenud poolkaitsja Reijo Künnapuu.

Skoori avamiseks meil kuigi palju aega ei kulunud – tiksus 11. mänguminut, kui kasti äärest tulnud pealelöök tugeva tuule tõttu pigem tsenderduseks muutus, palli sai Desjatski ning lõi ilusti 6–7 meetrilt 1:0.

Vaheajale tuli siiski minna 1:2 kaotusseisus, mõlemad väravad löödi meile standardolukorrast. „Esimese puhul oli palli lendu keeruline hinnata, kaitse sai küll pea vahele, aga [Erik] Grigorjev sai palli omaks ja lõi etteposti. Teine tuli nurgalöögist, me ei puhastanud palli piisavalt kaugele ja siis löödi meile 13–14 meetri pealt ära,” kirjeldas Künnapuu.

Teisel poolajal mängisime alla tuult, mäng oli endiselt tasavägine. Mitmel puhul olid meie ründajad üks-ühele läbi pääsemas, aga head võimalused jäid kasutamata. Neli-viis minutit enne lõppu sai Desjatski korra veel ka ilusti peaga löögile, ent pall läks väravast meetri jagu mööda.

Mängu lõpptulemus otsustati tormilistel lisaminutitel. Esmalt eksisime karistusalas ning 11 meetri karistuslöögist saatis vastaste edurivijuht Vitali Gussev teisel lisaminutil palli kindlalt meie väravasse – lõi paremale, meie väravavaht Maksim Karach hüppas teisele poole. Kaks minutit hiljem virutas Desjatski kaks-kolm meetrit trahvikasti joonest kaugemalt Maardu väravasse täpse pommlöögi. See jäi ka mängu viimaseks pallipuuteks.

Juba laupäeval seisab meie meestel ees sõit Kohtla-Järvele, kus liigamängus minnakse vastamisi Ida-Virumaa FC Alliance II-ga.

Meie kapteni Eduard Desjatski kahest väravast jäi edasipääsuks väheks.