Klubi esindusmeeskond kaotas täna IV liiga lõunapiirkonnas endale juba esikoha taganud Tartu Tammeka U19 tiimile Väimelas 0:7.

Ehkki põhimeestest puudusid Andrei Kiš ja Kert Joakit, suudeti Tammeka noortele esimesel poolajal väärilist vastupanu osutada. Sündmusi kontrollisid küll külalised, kuid Heliose puur püsis puhas kuni poolaja viimase minutini. Siis jäeti nurgalöögi järel üks vastastest tagapostis markeerimata ja värava näol oli karistus käes. Paar väravavõimalust oli meilgi, kuid ei leidunud kindlat realiseerijat.

Üsna teise poolaja alguses luges kohtunik Ahti Lepp tartlaste suluseisust löödud värava ja seejärel hakkas kodumeeskonna vastupanu raugema. Kolmanda värava puhul jäi selgusetuks, kas pall tõesti ka üle väravajoone käis, sest kohtunikud oma positsioonilt seda näha ei saanud, 15-aastasest Samo Aarandist kogenum väravavaht oleks sellises olukorras rahumeeli mängu jätkanud ja värav jäänuks olemata. Õnnega pooleks sai Tammeka kirja ka järgmise värava – üle jala läinud tsenderdusest maandus pall tuuleiili toel napilt ristnurgas.

Vahetusteta mängides väsisime ja üha enam valitsesid mängu ilusti kombineerinud Tammeka noored, kelle viies ja kuues värav olid tõesti kenad. Veidi enne lõppu hiilgas taas kohtunik, andes Tammekale 11 meetri karistuslöögi olukorras, kus nende mängija trahvikasti nurgas jala mättasse lõi ja pikali lendas. Tarmo Kullase penalti fikseeris külaliste 7:0 võidu.

IV liiga lõunapiirkonnas oleme neljandal kohal ja pidada on meil veel üks mäng – järgmisel nädalal võõrsil Tartu FC Heliosuga.

FC Helios Võru - Tammeka U19
Noor väravavaht Samo Aarand oleks Tarmo Kullase löödud penaltile peaaegu käe ette saanud.