Kui mullu kaotas meie esindusmeeskond Esiliiga B-s kõik neli JK Tabasaluga peetud mängu, siis eile võõrsil saavutatud 2:1 võiduga sai see needus murtud.

Võit oli seda magusam, et nädala sees ei saanud me mängule minna sugugi parima koosseisuga. „Pea põhikoosseisu jagu kõvu mängumehi oli puudu, aga need, kes kohal olid, andsid endast kõik,” lausus meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Tema sõnul oli platsil oli kaks väga erineva taktikaga võistkonda. Meie lootsime kompaktsele kaitsetööle ja kontratele, palliga initsiatiivi andsime vastastele.

Skoori avasid 19. mänguminutil väljakuperemehed. Nende keskväljamees Valeri Makarov sai kaitseliini taha ideaalse söödu ja meie mängijad teda enam enam takistama ei jõudnud.

Viis minutit hiljem andis meie kontrarünnakul Karlis Karro vasakult äärelt mööda maad söödu trahvikasti ja Eduard Desjatski lõi tosinalt meetrilt 1:1. 37. minutil niideti pika diagonaalsöödu saanud ja Tabasalu värava alla rühkinud Karro karistusalas jalust ning Desjatski viis meid penaltist juhtima. See oli tema tänavune kuues värav ning kuue vooru järal jagab ta nüüd liiga parimate väravaküttide edetabelis esikohta.

Meie mängijad ei lubanud vastaste rünnakutel ülearu ohtlikuks saada.

Teise poolaja alguses oli meil kohe vasturünnakutel mitu head võimalust vahet kasvatada, aga kahjuks eksiti realiseerimisel. Ka edaspidi püsis mäng enam-vähem meie kontrolli all ning vastaste rünnakud jooksid liiva. Kohtumise lõpp läks siiski veel tuliseks, Tabasalu tõi kõik jõud (kahes standardolukorras ka väravavahi) meie trahvikasti ja võõrustajate tsenderdused olid päris ohtlikud, aga suutsime olukorrad klaarida.

„Kõik võitlesid lõpuni, tasuks nädalasisesed magusad kolm punkti. Võitleme edasi!” sõnas Vislapuu.

Teenitud punktid tõstsid meid nüüd tabelis Tabasalust mööda, seitsmendale kohale. Esikolmik on vaid nelja punkti kaugusel.

Järgmise mängu peavad meie mehed sel pühapäeval kodus Paide Linnameeskonna U21-ga.

Eduard Desjatski on kuue mänguga löönud kuus väravat ja jagab liiga väravaküttide edetabelis esikohta.