Esiliiga B 18. vooru mängus, mis pidi toimuna juba augusti lõpus, aga siis koroonaviiruse puhangu tõttu edasi lükati, kaotas meie meeskond täna koduväljakul JK Tabasalule 1:4 (0:1).

Esimesed 10–15 minutit oli meil väga raske mängu sisse saada ning juba 11. minutil läkski Tabasalu juhtima. „Proovisime alguses lühikese palliga üles tulla ning meestel oli seal rabedust ja teineteise mittemõistmist. Värava puhul jäime liiga kauaks taha palli lükkama, vastane sai suurte jõududega tulla pressi tegema ning meie mängija jäi nii suure surve alla, et kaotas palli,” ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Mängu edenedes saime üha paremini lühikese sööduga üles tulla, vahel ka pikaga, ning asjad hakkasid meie poolt vaadatuna tasapisi toimima.

Teiseks poolajaks jõudis Võrru ja võttis keskväljal oma tavapärase koha sisse Raul Rebane. „Esiliiga B-s pole see muidugi normaalne, aga midagi pole teha, mehed peavad nädala sees otse töölt mängule tulema,” kommenteeris Vislapuu.

Mängupilt paranes veelgi ja Tabasalu värava all hakkas ohtlikke momente tekkima. Kahjuks vigastas aktiivselt tegutsenud Arsen Katšmazov poolaja keskel hüppeliigest ja pidi platsilt lahkuma.

Vislapuu sõnul mõjutaski see sunnitud vahetus tänast lõpptulemust kõige rohkem. „Kui poleks pidanud Arseni välja vahetama, oleks meil võinud paremini minna, aga ta tuli kahjuks välja võtta ja nii kvaliteetset mängijat polnud asemel panna,” lausus ta.

73. minutil lõi Tabasalu oma teise värava, aga sellele oli meil kohe vastus võtta. Vladislav Vallades andis pika söödu ette Tabasalu karistusalasse ning vastase jalast liikus pall Eduard Desjatski ette, kelle tabamus vahe minimaalseks vähendas.

Meie auvärava tänases mängus lõi Eduard Desjatski.

Kuna olime kaotusseisus, pidime riske võtma, ja viiki püüdes mängisime viimased kümmekond minutit kolme kaitsja ja kolme ründajaga. Sellega lõikasime näppu ja külalised lõid meile lõpuminutitel veel kaks väravat. Neljast Tabasalu väravast sai kolm oma arvele Dinārs Ekharts.

Ehkki vastu tuli võtta kaotus, oli Vislapuu sõnul mängus ka mõndagi positiivset. „Mingi 95 protsenti ajast mängisime ju tegelikult päris hästi. Suutsime teha asju, mida tahtsime, näen, et noored mängijad arenevad. See, et lõpp ära lagunes… Seal ei olnud midagi teha, pidime ründama,” ütles ta.

Lõpptulemusega polnud Vislapuu mõistagi rahul. „Kogu aeg ikka see sama jama, et võid mängida enamiku ajast hästi, aga kui teed mängus kolm-neli väga lolli eksimust, siis need karistatakse ära ja tulemus on lõpuks ikkagi s..t,” ütles ta.

Meeskonna järgmine mäng on juba laupäeval Rakveres sealse JK Tarvaga.

Protokoll
Pildid