Koroonaviirusest põhjustatud kahenädalase treeningupausi järel kujunes tänane mäng esiliiga B tippu kuuluva Paide Linnameeskonna U21-ga ettearvatult iseäranis raskeks, eksisime ise liiga palju ja vastu tuli võtta 1:6 (0:3) kaotus.

Meeskonna treeneri Jaanus Vislapuu sõnul oli seekord esmane eesmärk mingigi mängutunnetus tagasi saada. „Kahjuks oli Paide siin päris kõva koosseisuga ja käis meil natuke füüsiliselt üle jõu, ka meie mängijate individuaalne kvaliteet pole nii hea, et vastastega ühes tempos püsida. Selline see tasemevahe on praegu,” ütles ta.

Probleeme oli ka väravasuul, sest meie põhiväravaht Artur Karjagin on randmevigastusega pikalt väljas ja teda asendanud Tommy Tooming, kes tänavu alles esimese liigamängu pidas, tegutses ebakindlalt.

„Nagu ilmselgelt näha oli, väravavaht oli probleem. Head lahendust polegi, proovisime palgata tasemel väravavahti, aga see ei õnnestunud ja praegu peavad Sergei [Zadniprjanets] ja Tommy [Tooming] meid kuidagi vee peal hoidma,” lausus Vislapuu.

Meie auvärava lõi teise poolaja keskel Eduard Desjatski. Mõned võimalused olid meil veel, kuid jäid kahjuks realiseerimata.

„Kohati olid päris head momendid, need mis Andre [Väin] ja [Marten] Luik lõid. Noorte meeste mänguga jään enam-vähem rahule, pärast nii pikka pausi tegid nad päris häid liigutusi. Värav ja need paar momenti, mis löömata jäid, on need positiivsed kohad, mis sellest mängust kaasa võtta,” ütles Vislapuu.

Seekord meie ainsa värava löönud Eduard Desjatskil (nr 11) on täistabamusi tänavu arvel nüüd kokku 12.

Esiliiga B-s oleme endiselt eelviimasel kohal. Mängida jääb küll veel kümmekond mängu, aga tahtmatult kipuvad pähe paralleelid mulluse hooajaga, mille teine pool meil aia taha läks ja kus tuli armutut ellujäämisvõitlust pidada.

Murdepunktiks võib taas pidada hooajasisest üleminekuakent, kus me meeskonda ei täiendanud, aga mitmed konkurendid endale lisajõudu tõid.

„Tarvas tõi omale näiteks ligi pool võistkonda juurde, aga ma ei näe sellel mõtet, et mängijaid niimoodi sisse tuua. Ainuke, keda väga tahtsime oli väravavaht,” lausus Vislapuu.

Tema sõnul tuleb rõõmu tunda sellest, et meie noored mängijad mingite asjadega väljakul hästi hakkama saavad ja eks see liiga olegi meile ju õppimiseks. Juba eelmise hooaja järel oli õhus küsimark, kas üldse esiliiga B-s jätkata, ja jätkamise põhjuseks saigi just see, et noortel oleks võimalik treenida ja mängida võimalikult kõrgel tasemel

„Võib-olla natuke kõrgemalgi, kui nende praegune tase lubab, aga tulemus on see, et üks meie mängija läheb peagi Võrust välja kõrgemale tasemele ja loodame, et paari aasta jooksul liiguvad mõned mängijad veel tugevamatesse klubidesse. Eesmärk on ikkagi oma mängijate arendamine. See, mis tasemel esindusmeeskond lõpuks mängib, on see tase, mille ise suudame välja võidelda,” lisas treener.

Õnneks saame nüüd väheke aega atra seada ja vormi koguda – järgmise mängu peame 12. septembril Võrus Nõmme Kalju U21-ga.

Vislapuu sõnul oleneb ka Kalju duubli puhul väga palju sellest, mis koosseisuga mängima tullakse. „Proovime paar nädalat nüüd trenni teha ja oleme siis kindlasti paremas konditsioonis, kui praegu. Kindlasti läheme mängima punktide peale. Ega me ühtegi vastast karda, ega kellelegi alla andma lähe. Olgu vastane kui tugev tahes, proovime ikkagi endast parima anda ja lõpuvile kõlades paistab, mis seis on,” rääkis ta.

Protokoll
Pildid