Pärast pikka ootust lüüakse eeloleval nädalavahetusel pall mängu ka Eesti meistrivõistluste madalamates liigades. Meie meeskond alustab II liiga põhja-idapiirkonna mänge kindla sooviga tulevaks aastaks esiliiga B-tasandile tagasi tõusta.

Võru FC Heliose tegevjuht Jaanus Vislapuu ei tee saladust, et astme võrra kõrgemale tõusmist ihatakse. „See on meeskonnale eesmärgiks võetud, aga eks tõde selgub mängudes,” lausus ta.

Vislapuu asemel on tänavu meeskonna peatreener juba ka eelmise hooaja viimastes mängudes seda rolli täitnud Arsen Katšmazov. Tema sõnul on II liiga meile praegu paras hüppelaud, kus mängijaid arendada ja siis võimaluse korral edasi minna.

Ehkki aasta alguses tegid treeningutesse korrektiive lumerohke talv ja kohati ka libe väljak, oli meeskond märtsi alguseks tänu taliturniiri mängudele päris heas seisus. Hooaja planeeritud avalöögini jäi siis paar nädalat. Märtsi keskel COVID-19 viiruse laialdase leviku tõttu kehtestatud üleriigilised piirangud lükkasid hooaja alguse edasi, aga mis veelgi hullem – keerasid tuksi ka ühistreeningud. Seega algab nüüd pärast pikka pausi kõik taas tegelikult nullist.

„Meeskondlikku mängu ju üksi treenida ei saa, sellepärast on ka raske öelda, mis seisus praegu oleme. Eks esimesed mängud näitavad,” ütles Katšmazov.

Tema sõnul aitas olukorda veidike leevendada asjaolu, et mitu meie mängijat on noortekoondiste kandidaadid, kel lubati grupis treenida. „Nemad otseselt midagi ei kaotanud, said ikkagi neli korda nädalas trenni teha. Teistel oli sel kevadel palju koduülesandeid ja arvan, et nad on sellest tüdinud, aga kõik tegid ikkagi trenni ja seda energiat tuleb nüüd välja anda,” rääkis Katšmazov.

Sellest nädalast on ühistreeningud taas lubatud, aga kolme-nelja trenniga suurt imet korda saata ei jõua. Õnneks sai meeskond korra juba ka koos murul trenni teha, mis eriti oluline, sest liigamängud hakkavad enamjaolt toimuma just muruväljakutel.

Katšmazovi sõnul on mängupilt veel rabe, aga meeste mängunälg paistab olevat seda suurem.

Meeskonna uus peatreener Arsen Katšmazov selgitab mängijatele oma taktikalisi plaane.

Meeskonnas on küll mõningaid muudatusi, aga põhijoontes on koosseis ikkagi samaks jäänud. Mullu meil laenulepinguga esiväravavahiks olnud Artur Karjagini karjäär jätkub tänavu Tartu Welcos ning üks meie oma andekamaid kasvandikke Marten Luik mängib nüüd Tallinna FC Flora U19 meeskonnas. Eelmisel aastal suuremat mängukoormust kandnud meestest lahkusid kahe hooaja vahel veel Arlet Raha, Maksim Babjak ja Sergei Starovoitov, mängijakarjääri lõpetas treeneripingile istunud Katšmazov ning raske vigastuse tõttu jääb algavast hooajast kõrvale Richard Lepp.

Liitujatest tasub nimetada vaid 15-aastast Tartu väravavahti Maksim Karachi ning veel teistki puurilukku Evgenii Dorofeevit, viimasel on debüüt meie meeskonnas kaks aastat tagasi juba tehtud. Lisaks on esindusmeeskonda edutatud mitu meie oma noorukit (ja U17 meeskonnast tuleb neile hooaja käigus kindlasti veel lisagi), samuti on tagasi paar mullu vigastuse tõttu või muudel põhjustel kõrvale jäänud mängijat.

Meeskonna komplekteeritusega on Katšmazov enam-vähem rahul. „Ehk üks korralik ääremängija kuluks veel ära, aga pigem on seis ikkagi positiivne,” lausus ta. „Eks mängime nendega, kes meil siin olemas on. Kui tuleb keegi kuskilt kaugemalt juurde, siis on see ainult plussiks.”

Kuna mehed on juba mitu aastat kokku mänginud, pole treeneril plaanis mänguskeemi drastiliselt muutma hakata. „Püüame mängida oma mängu. Muidugi tahaksime rohkem palliga mängida, aga kui vastane paneb meid kaitsma, siis ka kaitseme hea meelegea, oskame kaitsta küll. Proovime vastastele oma initsiatiivi peale suruda, eks paistab, kuidas sellega hakkama saame,” ütles Katšmazov.

Juba esimeses voorus ootab meid kõva proovikivi – pühapäeval, 23. mail mängime võõrsil FA Tartu Kaleviga, kel nimekirjas seitse-kaheksa meistriliiga kogemusega mängijat. Kõvad konkurendid kõrgetele kohtadele on kindlasti ka Rakvere Tarvas, Sillamäe Kalev, FCI Tallinn ning Narva Transi U21 meeskond. Liiga paistab olevat päris ühtlane, nii et kerget jalutuskäiku pole oodata ühestki mängust.

Kodumängudele esialgu pealtvaatajd veel lubatud ei ole. Küll aga üritame neist kohtumistest teha otseülekanded, mida saab vaadata meie Facebooki lehel.

Võru FC Heliose esindusmeeskonna toetajad on Nordmetallik, Võru linnavalitsus, Borg Kinnisvara, Barrus, Terminal Oil, Gründer, Aigren ja Võru Disainmööbel.