Täna saab tuleristsed meie saalijalgpallimeeskond Rantipol Võru Helios, kel seisab koduplatsil ees Eesti saalikarikasarja 1/16-finaali kohtumine, vastaseks FC Tartu Unlimited.

Tartlased mängivad saalivutti rahvaliigas ning peaks meile esimeseks kondiprooviks paraja tasemega vastased olema. Oleme ju jõudnud saalis vaid mõne ühistrenni teha ning ka varasemaid saaliliiga kogemusi on vaid kolmandikul meestest. Mängijate keskmine vanus on napilt üle 22 aasta, millega oleme II liigas konkurentsitult noorim meeskond.

„Mängivad enamikus noored ja selleks, et saada meestega mängides karastust. Saalis on vaja rohkem üks-ühele mängu ja plahvatuslikkust, tahame, et noored harjuksid kiirema ja tehnilisema mänguga. Loodan, et see annab neile parema tehnilise põhja ja mängulugemise oskuse ka järgmise aasta suureks jalgpalliks,” ütles klubi juht Jaanus Vislapuu.

Suuri plaane pole debüüthooajaks tehtud. Ka meie kogenuim mängija, väravavaht Vjatšeslav Vassilenko toonitab, et esimene hooaeg kulub sisseelamiseks ja kogemuste omandamiseks, headest tulemustest võib mõtlema hakata järgmistel aastatel.

II liigas on meie meeskonna esimesed mängud edasi lükatud, et välishooajaga normaalselt ühele poole saada. Esimene saaliliigamäng toimub 16. novembril, kui võõrustame FC Äksi Wolvesi. Veel mängivad II liigas Aruküla Unibox, Rummu Dünamo II, FC Otepää, EstNor Kiili ja Rõuge Saunamaa. Viimasegi mängijatest enam kui pooled on meie klubi mehed.

Kodumänge peame Võru spordikeskuses. „Loomulikult kutsume kõiki saali mänge jälgima ja kaasa elama!” lisas Vislapuu.

Saaliliigas osalemine saab suuresti teoks tänu Siim Lepale ja tema ettevõttele Rantipol.

Üheski saaliliigas pole meie meeskond varem mänginud, piirdutud on üksikutel turniiridel osalemisega.