Meie saalimeeskond Rantipol Võru Helios lõpetas esimese hooaja esiliigas kolmanda kohaga, millega võib igati rahule jääda. Kolmas koht tagas meile ka pääsu meistriliiga üleminekumängudele, aga sellest võimalusest loobutakse.

„Esimese aasta kohta esiliigas saime kokkuvõttes väga hästi hakkama ja paneks meile hindeks viie pika miinusega,” ütles klubi tegevjuht ja saalivõistkonna esindaja Jaanus Vislapuu

Tema sõnul võeti sügisel eesmärgiks jõuda esikolmikusse. Sama sihiga alustas turniiri veel kolm-neli meeskonda. „Kui Cosmose duubli puhul võis eeldada, et nad saavad kasutada palju Coolbet liiga mehi ja suure tõenäosusega meist neile hooaja lõikes vastast ei ole, siis teine ja kolmas koht saada oli reaalne. Otsesteks konkurentideks olid Aruküla Radius, Jõhvi Phoenix ja Narva United II, viimane taas seetõttu, et sai kasutada meistriliiga mängijaid, mida ka tehti,” rääkis Vislapuu.

Esimesest neljast mängust võitsime kolm, aga siis tulid tagasilöögid. Eriti nukker oli seis detsembri alguses, kui saime Narva Unitedi duublilt korraliku 1:8 koslepi. „Tekkisid suured probleemid meeskonna kokku saamisega. Meil käis osa mängijaid U19 koondisega EMi valikturniiril ja kui nad siis veel topelt nii meie kui ka Rõuge Saunamaa eest mängisid, tekitas see suure ülekoormuse ja tulid ka vigastused. Lisaks oli osadel mängijatel probleeme kaartidega,” selgitas Vislapuu.

Õnneks saime hooaja teises pooles vigastatud mängijad tagasi ning alates jaanuarist kaotasimegi liigas vaid Cosmose duublile ja Arukülale. Otsustavates mängudes võitsime Narva Unitedi duublit kodus napilt 4:3 ja tegime võõrsil Jõhviga väga olulise 3:3 viigi, mis kindlustas meile liigas kolmanda koha.

Omaette klassist olnud Cosmose duubli järel võttis teise koha ja sellega ka otsepääsme Coolbet liigasse Aruküla Radius, kellele mõlemas mängus alla jäime – võõrsil 4:8 ja kodus 3:6.

„Aruküla peale meil kahjuks hammas ei hakanud. Nende esimene nelik on kindlasti meie liigas nii öelda best of the rest ja kuigi osutasime mõlemas mängus visa vastupanu, siis nende parem kokkumäng ja ka individuaalne meisterlikkus määrasid lõpuks tulemuse. Seega ma arvan, et hooaja lõpuks oli tabelis järjestus aus,” ütles Vislapuu.

Eduard Desjatski (keskel) lõi esiliigas 16 mänguga 30 väravat.

Mängijatele jagus Vislapuul pika ja raske hooaja lõpus kamaluga kiidusõnu. „See, et me hooaja teises pooles suutsime ennast kokku võtta, oli väga oluline,” lausus ta.

Meeste head taset kinnitab ka esiliiga statistika. Meie esiründaja Eduard Desjatski lõi 30 väravat ja tõusus liiga parimaks väravakütiks. Andre Väin sai kirja 15 tabamust ning jagas väravalööjate pingereas 8.–9. kohta. Söödumeistrite arvestuses jagasid 16 väravasööduga esikohta meie parim Ragnar Rebane ja Aruküla mängija Rando Randjõe, 11 söötu andnud Aimar Vendelin jagas 4.–5. kohta.

Hea lõpptulemuse sünnile aitas kaasa koostöö Rõuge Saunamaa meeskonnaga, kust saime vahel, kui liigade kalendrid ei kattunud, mõnda mängijat kasutada. Suurimateks abilisteks olid meile Siim Salandu, Jürgen Kolk ja Emil Elrond Karu.

Meistriliiga on meile praegu liiga suur suutäis, eriti kui arvestada, et viis-kuus meie nooremat mängijat lõpetab kevadel gümnaasiumi ja läheb mujale edasi õppima või kaitseväkke ning mitu vanemat meest plaanivad mängimise lõpetada. Samuti on Coolbet liiga kalender selline, mis ei arvesta väljas mängimisega ning korraga kahel rindel kaasa lüües venivad hooajad meeletult pikaks.

„Sinna [Coolbet liigasse] nalja tegema minna pole mõtet. Kui seal mängida, siis ikka minna ja võidelda medalite eest, aga mängud Arukülaga juba näitasid, et selleks on vaja kvalitatiivset hüpet, täiesti uut kvaliteeti,” ütles Vislapuu. „Seda meil asjaolusid arvestades kuskilt võtta ei ole ja mängime ka järgmisel aastal esiliigas, et arendada järelkasvu ning Võru inimestele taas ägedaid mänge ja positiivseid emotsioone pakkuda.”

Vislapuu tänas meie mängukorraldajat Sven Reinsaart, samuti kõiki neid, kes meie saalimeeskonnale sel hooajal kaasa elasid ja meid toetasid.

Esiliiga tabel:

MängeVõiteViikeKaotusiVäravaidPunkte
1.Tallinna FC Cosmos II161510112:3446
2.Aruküla Radius161114102:6034
3.Rantipol Võru Helios161015103:7631
4.Narva United FC II1680885:6924
5.Jõhvi FC Phoenix1672777:7323
6.Kadrina Vitamin Well16511075:8816
7.Narva SK Ganza16511067:10816
8.FC Otepää Ravens16421062:10514
9.FC Äksi Wolves16211377:1477