Kuigi mängust Esiliiga B liidri Nõmme Unitediga jäi meil hulk mehi mitmesugustel põhjustel kõrvale, suutsime võõral väljakul siiski 2:2 viigi teha.

„Ühest küljest võib öelda, et oli nagu lotovõit, teisest küljest ei saa meie meeste pingutust kuidagi alahinnata,” ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu. „Tänu kõigile meestele, kes endast parima andsid ja võimatu võimalikuks tegid!”

Kollaste kaartide tõttu ei saanud meil mängida nii olulised mehed nagu Raul Rebane ja Arsen Katšmazov ning eri põhjustel puudu oli veel mitu põhikoosseisu mängijat. Lisaks tuli väravavahil Tommy Toomingul mängida silmapõletiku tõttu poolpimedana ning Andrei Tjunin pidi platsile minema õlavigastusega. Keskväljal polnud meil kaugeltki nii palju loovust kui soovinuks, aga nagu näha, saab jalgpallis ka kaitsetööga imet teha.

Algus polnud just roosiline. Väljakuperemehed läksid juhtima 20. minutil, kui Raimond Eino kolm meie meest järjest üle mängis. Seitse-kaheksa minutit enne poolaja lõppu ei jäänud Toomingul Nõmme rünnaku nurjamiseks muud üle, kui vastane vea hinnaga maha võtta, ning Robi Saarma kasvatas 11 meetri karustuslöögist kodumeeskonna eduseisu.

Nõmme Unitedil oli mängu jooksul veel hulk häid võimalusi, aga nende realiseerimine jäi kehvaks – küll mängiti üle või siis õnnestus meie meestel vahele saada, mitu lööki tõrjus ka meie „valgekepimees” Tooming.

„Vastane lihtsalt raiskas oma võimalusi. Ei võtnud meie ohtraid kingitusi vastu, jättis mingi kümmekond head võimalust löömata. Eks me istusime kaitses ka ja tegime kõik endast oleneva, et neil lihtne ei oleks. Ise mängisime jälle kontratele ja standarditele ning nagu kolmapäevases karikamängus, suutsime ka nüüd neli-viis head võimalust tekitada,” rääkis Vislapuu.

Esimene värav õnnestus tagasi lüüa 63. minutil, kui Eduard Desjatski palli üle vastaste tahaposti tõstis ja Arlet Raha peaga värava põrutas.

Mõni minut enne normaalaja täitumist olid mehed võõrustajate värava all puntras, nõmmekatel ei õnnestunud puhastada, Desjatski sai palli omale, tõmbas kõrvale ja vajutas täpselt nurka seisuks 2:2.

Nõmme punnitas võidu nimel kuni viimase võimaluseni. Lisaminutite lõpus said väljakuperemehed nurgalöögi, mille järel küll palli puhastasime, aga see lendas otse vastaste üles tõusnud väravavahi ette, kelle pommlöök koos lõpuvilega ka meie värava nurka tabas, õnneks väljaspoolt.

Järgmisena seisab meie meestel ees kodumäng, kui järgmisel laupäeval võõrustatakse JK Tabasalu.

Arlet Raha lõi oma esimese värava esindusmeeskonna eest. Pilt on tehtud mullu oktoobris Nõmme Unitediga peetud mängust, mis lõppes samuti mälestusväärse 5:5 viigiga.

Protokoll