Teise IV liigas mängiva Võrumaa jalgpallimeeskonna SK Roosu alistamisega meie tiimil raskusi ei tekkinud, täna Osulas peetud mäng võideti 5:0.

Osula väikesel ja konarlikul vutiplatsil õnnestus vastasele oma mäng küll kohe peale suruda, aga võimalusi esialgu ära lüüa ei suudetud ja õhkkond muutus juba päris närviliseks. Pinge maandas 30. minutil kogenud Andrei Kiš, kes Eduard Desjatski antud nurgalöögi järel kümnelt meetrilt esimese puutega ja otse õhust 1:0 kõmmutas. Poolaja viimasel minutil sai Kristjan Moks Talvar Henningult suurepärase söödu värava ette ja lõi 2:0.

Teise poolaja alguses, 52. mänguminutil ei saanud Roosu väravaht Virko Maidla ühes väravaesises olukorras palli korralikult kontrolli alla, oma hetke varitsenud Moks oli välkkiirelt kohal ja suskas palli võrku. Seitse minutit hiljem näitas Moks kaitses korduvalt hiljaks jäänud Roosu meeste vahel taas oma väravavaistu ja lõi 4:0. Kohtumise viimase värava põrutas kolm-neli minutit enne lõppu Henning. Lõppskoor võinuks märksa suuremgi olla, kuid meie mehed põrutasid korduvalt surmkindlat väravat lubanud olukordades palli puuri asemel kosmosse.

Kuigi väravavõimaluste realiseerimine soovida jättis, võib treeneri Vjatšeslav Vassilenko sõnul mänguga rahule jääda. Sama moodi ja sama koosseisuga jätkates ei tohiks III liigasse jõudmine üle jõu käia.

Võitu täiendas täna mitut rekordit: 5:0 on meeskonna seniste võõrsil peetud liigamängude suurim võit, Andrei Kišist sai vanim mängija, kes klubi eest liigamängus värava löönud, ning Alvar Rosarist noorim väravavaht, kes meeskonna puuri kaitsnud.

Viiest mängust on meil nüüd üheksa punkti ehk sama palju kui Viljandi Tuleviku III meeskonnal, kellega IV liiga lõunapiirkonna esimese ringi viimases voorus tuleval pühapäeval vastamisi läheme. Mäng peetakse Väimelas, algab kell 17 ning paneb paika avaringi teise ja kolmanda koha järjestuse. Juhtkohal on täisedu kuue võiduga Tartu JK Tammeka U19 meeskond.