Esindusmeeskond võitis täna kevadringi lõpetanud kodumängus Maardu Unitedit 4:0. Avapoolajal jäädi küll kuivale, aga teise mängupoolega pandi jõuvahekorrad paika.

„Kevadringi lõpetuseks magus võit. Seis jäi küll 4:0, aga selle mängu oleks võinud ka 14:0 võita,” ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu. „Kõik mängijad tegid head tööd. Eraldi tahaks välja tuua keskkaitsepaari [Kristjan Kimmel – Arsen Katšmazov], kes hoidis vastaste rünnakud kontrolli all ja midagi väga ohtlikku oma värava all tekkida ei lasknud.”

Kodumänguks saime kokku korraliku koosseisu ja mäng oli algusest peale meie käes, kuid esimesel poolajal väravat lüüa ei suudetud. „Mängu algus oli nagu ikka suhteliselt kinnine ja mingeid väga häid võimalusi ei tekkinud. Mängisime oma tavapärase taktikaga ja lootsime, et suudame ründaja ja äärepoolikute koostöös jõuda väravani. Oli küll kolm väga head võimalust värav lüüa, aga jätsime need kasutamata,” ütles Vislapuu.

Teiseks poolajaks tegime kaks vahetust ning platsile läinud Siim Salandu ja Andre Ojala tõid mängu elu juurde. Häid võimalusi tekkis ridamisi, aga pall ei leidnud külaliste väravasse teed enne kui 67. minutil, mil Ojala antud nurgalöögi järel Kait Hinn seitsmelt-kaheksalt meetrilt peaga löögile sai ja 1:0 kõmmutas.

Vastased sõdisid mõnda aega veel vastu, aga siis sai neil jaks otsa. Viis minutit enne lõppu põrutas Jürgen Kolgilt hea söödu saanud vahetusmees Eduard Desjatski trahvikasti joonelt 2:0. Kaks minutit hiljem lõi Ojala 3:0, seekord tegi eeltöö Desjatski. Viimasel minutil vormistas lõppseisu 4:0 Kolk.

II liigas algas nüüd kuuenädalane suvepaus, teise ringi mänge alustatakse juuli lõpus. Meil seisab siis ees kuus järjestikust kodumängu, mis annavad hea võimaluse tabelis ülespoole trügida. Kevadringi 13 mänguga kogusime 24 punkti, mis annab II liiga ida-põhjapiirkonnas kuuenda koha, ent esikoht on vaid viie punkti kaugusel. „Jääme ootama sügisringi,” sõnas Vislapuu.

Kodumängudel eesmärgiks seatud 100+ pealtvaatajat täna küll kokku ei saadud, aga miinusesse jäädi ainult neljaga. Meie kodumängude keskmine publikuarv on 119 ning selle näitajaga jääme Eestis hetkeseisuga alla vaid kümnele meistriliiga klubile ning esiliigas mängivatele FC Elvale ja Rakvere FC Tarvale.

„Tänan kõiki mängijaid, sponsoreid ja toetajaid tribüünil! Teeme koos Võrust jalgpallilinna!” lausus Vislapuu.

Meeskond tänab pärast lõpuvile kõlamist kodupublikut.