Meie meeskonnd pani II liigas pikale kaotusteseeriale punkti, kui alistas tänases kodumängus Lasnamäe FC Ajaxi 5:1 (2:1).

Pooletunnise mängu järel tehti Arlet Raha vastu trahvikastis viga ja saime penalti, mida läks lööma Sander Taan. Tema suhteliselt keskele läinud löögi Ajaxi puurilukk tõrjus, aga Taan noolis edukalt tagaspõrganud palli ja lõi ikkagi 1:0.

Mõni minut enne poolaja lõppu leidis Kaspar Kimmel Ajaxi värava ees sööduga Trond Herman Meieri ja vimane lõi 14 meetrilt 2:0. Selle skooriga me kahjuks vaheajale ei pääsenud, sest vahetult enne poolajavilet lõpetasid külalised resultatiivselt kiirrünnaku ja vähendasid vahe minimaalseks.

Teist poolaega alustasid veidi aktiivsemalt vastased ja olime väikestes raskustes, aga siis saabus murdepunktiks osutunud 60. mänguminut, mil Ajaxi väravavaht viimase mehena Andre Väina poole meetri jagu karistusala joonest väljaspool jalust niitis ja selle teo eest punase kaardi teenis. Taan lõi karistuslöögist palli pehmelt otse lati alla ja juhtisime 3:1.

Edasine suurt mänguilu ei pakkunud ja mine tea, kuhu liiga punasest laternast Ajaxist tugevama vastase korral kaalukausid langeda võinuks, aga tänases mängus oli siiski kõik selge. Mattias Eskla ja Andre Väin sahistasid kumbki veel korra pealinlaste väravavõrku ja kolm punkti olidki käes.

Väina värav oli talle 50. tabamus meie esindusmeeskonna eest ning temast sai Eduard Desjatski järel teine mängija, kes liigamängudes meie kasuks poolsada või enam väravat löönud.

Järgmise mängu peame tuleva nädala pühapäeval võõrsil Rakvere JK Tarvaga.

Sander Taan viib meid 1:0 juhtima.