Eesti väikeses karikasarjas viiendat korda järjest meil üllatada ei õnnestunud. Tänane kodus peetud poolfinaal Narva Unitediga kaotati 0:3, mäng lõpetati kümne mehega.

„Mis siin ikka öelda, võitis see, kes võitma pidi. Kahjuks meil jõudu ei jätkanud,” lausus treener Vjatšeslav Vassilenko.

Väravateta jäänud esimene poolaeg veel midagi väga hullu ei ennustanud, kuigi täielik kontroll mängu üle oli algusest peale külalistel. „Esimene poolaeg oli päris okei, vastased ründasid rohkem, kuid meilgi olid omad võimalused. Mehed tegi kõik, millest enne mängu rääkisime,” ütles Vassilenko.

Kohe pärast vaheaega jäime kaotusseisu – teist poolaega oli mängitud minut ja üheksa sekundit, kui vastaste terava tsenderduse järel pall Mark Saarnikust õnnetult oma väravasse põrkas. Väravavaht Indrek Ivask oli palli peaaegu kätte saamas, aga ebaõnnestus.

Kiire kaotusseisu jäämine, ja veel omavärava tõttu, lõi mehed sadulast. Narva jalgpallurid said seevastu hoogu juurde, 55. minutil harutasid nad meie kaitse lahti ja Sergei Aleksandrov lõi 2:0. Kümme minutit hiljem teenis vastase õlast maha tõmmanud Saarnik punase kaardi ja platsile jäädi kümnekesi. Oma kolmanda värava lõi Narva meeskond kohtumise lõpus, autoriks Ivan Seleznjov.

„Kahjuks teine poolaeg algas kohe külma dušiga. Mida edasi, seda enam vastased mängu kontrollisid,” tõdes Vassilenko.

Karikasarjaga võib rahule jääda

Kokkuvõttes võib karikasarjaga siiski rahule jääda – jõudsime ju ikkagi poolfinaali ning alistasime neli meeskonda, kes meist kõrgemas liigas mängivad. „Olen meeskona üle uhke, et nii kaugele jõudsime. Tegime kõik, mis suutsime,” lausus Vassilenko.

Klubi juht Jaanus Vislapuu ütles, et kui tänase mängu teine poolaeg välja arvata, oli karikateekond igati positiivne. „Jõudsime kaugemale, kui keegi teine Võrus eales varem ja panime uue märgi maha,” rääkis ta. „Kahju, et tänane mäng nii läks, aga sellel on oma adekvaatne põhjus ja parem meeskond võitis. Soovin väga hästi tegutsenud Narva Unitedile õnne!”

Veelgi kõrgemale jõudmiseks on Vislapuu sõnul vaja teha tugevat tööd noortega, et oleks järelkasvu. „Selge see, et Võru sugusest väikesest kohast ei tule tihti palju häid pallureid, kuid kui teha südamega ja võimalikult professionaalselt tööd, siis ühel päeval mängime selle tulemuse üle,” ütles ta. „Teekond oli ilus ja emotsiooniderohke ning lõpuks pole ka nelja hulka jõudmine meie väikesele linnale sugugi paha tulemus. Oleme meeste üle uhked, kuid vaatame tulevikku ja mõtleme järelkasvu arendamisele osavamaks ja paremaks, kui praegu oleme. Ainuke tõeliselt suur eesmärk meie väikeses linnas saab olla areng.”

Mängul oli klubi jaoks rekordiliselt 202 pealtvaatajat, kes kodumeeskonda ka kaotusseisus lõpuni toetasid. „Suur kummardus publikule!” sõnas Vassilenko.

FC Helios Võru - Narva United
Narva meeskond läheb mängu 2:0 juhtima.