Mai oli meie noortevõistkondadele tihe – kaheksas vanuseklassis peeti kokku 30 liigamängu.

Esimestena jõudsid võiduni U14 poisid, kes alistasid 6. mail kodus Raplamaa JK 3:2. Kaks väravat lõi Ruben Sakhov, ühe tabamuse lisas 11 meetri karistuslöögist Aimar Vendelin. Nädal hiljem võideti Lihulas võitluslikus mängus Lõuna-Läänemaa JK-d 3:2, kusjuures viis minutit enne mängu lõpu tõrjus meie väravavaht Emil Karu penalti.

Järgnes 2:1 koduvõit selle vanuseklassi II liiga senise liidri Keila JK üle, tänu millele vastane juhtkohalt tõugati ja ise neljandaks tõusti. Eduka seeria lõpetas kodus tehtud väravateta viik enamiku mängust üritavamaks pooleks olnud Tallinna Kaleviga.

U17 meeskond avas oma 14. mail keskel, alistades koduväljakul Tallinna Kalevi 4:1. Väravad lõid Sören Veiolainen, Freddy Help, Ranno Liivago ja Hugo Punnar. Nädal hiljem kaotati kodus oma vanuseklassi esiliiga liidrile (ja U17 eliitliigas teisel kohal olevale) Tallinna FC Infonetile 0:7 ja veel nädal hiljem võõrsil Põltsamaa Spordile 0:4.

U15 poisid tegid kuu algul käimasoleva hooaja ühe oma seni parematest mägudest, kuid kaotasid Tallinnas JK Legionile ikkagi 0:1. Siis kaotati kodus FC Elvale 0:4 ja võõrsil selle vanuseklassi Eesti noorte meistrivõistluste liidrile Tallinna Kalevile 0:6. Kuu lõpus saadi silm pähe, kui Tartu JK Tammekaga viigistati Võrus 3:3 (kaks väravat lõi Ronan Pähn, ühe Silver Õunapuu).

U13 vanuseklassis, kus meil tänavu väljas konkurentidest aasta nooremad poisid, jäädi kuu algul Tartus JK Tammekale alla 1:7. „Jääme lihtsalt füüsiliselt hätta. Kõrgem mängutempo ei ole veel jõukohane. Eelmisel aastal oli samuti aasta algus väga raske, aga sügiseks sai mängu jooksma. Loodame, et nii läheb ka sel aastal,” ütles treener Jaanus Vislapuu.

Järgnes 0:4 kaotus Tartu FC Heliosele, aga seejärel saadi juba ka esimene võit, kui Tartu FC Santos II alistati 4:2.

„Mäng oli tasavägine, aga kulges pigem meie kontrolli all. Poisid olid tublid ja lõid palju ilusaid väravavõimalusi, millest osad ka realiseeriti. Veidi jättis soovida kohati krobeline kaitsemäng, millega peame edaspidi rohkem tööd tegema. Kokkuvõttes poistele esimene võit ja tundub, et hakkame suure väljakuga kohanema,” ütles treener Jaanus Vislapuu.

Head hoogu jagus U13 meeskonnal edaspidigi: FC Elva punast tiimi võideti 1:0 ja FC Ülenurmet 4:1.

U12 poisid viigistasid mais Viljandi Tuleviku II meeskonnaga 1:1 ning kaotasid Tuleviku esindustiimile 1:4, Tartu Heliosele 2:3 ja Tartu Tammekale 1:3.

U11 poisid hooaja alustuseks tasavägise pallilahingu Tartu Santosega ning kaotasid tõusude ja mõõnadega kulgenud väravarohke mängu lõpuks 6:7. Järgnes kolm võitu: FC Elva valge meeskond alistati 4:3, Tartu FC Santos II 9:1 ja Tartu FC Helios 2:1.

Oma esimesed turniirid pidasid ka klubi noorimad ehk U10 ja U9 poisid, mõlemad Tartus.

U17: FC Helios Võru - Tallinna Kalev
Sören Veiolainen ja Erik Roosik U17 vanuseklassi mängus Tallinna Kaleviga.

U17: FC Helios Võru - Infonet
Mängus Infonetiga tuli U17 poistel peamiselt tõrjetööga tegelda.

U15: FC Helios Võru - FC Elva
Samo Aarandi penaltitõrje U15 poiste 0:4 kaotusmängus FC Elvaga.

U14: FC Helios Võru - Raplamaa JK
Ruben Sakhov lõi U14 poiste mängus Raplamaa JKga kaks väravat.

U12: FC Helios Võru - Viljandi Tulevik
U12 poiste värava Viljandi Tulevikule lõi Nansen Palo.