Esiliiga B 21. vooru kodumängus alistas meie meeskond Nõmme Kalju U21 rivistuse 3:0. Tulemusega võib rahule jääda, kuid meestelt oodanuks paremat esitust.

„Tulemus on positiivne, meil oli väga vaja seda kolme punkti, aga mängupilt oleks võinud olla kindlasti parem. Kalju oli täna ju teise koosseisuga, põhimehed ei mänginud. Müts maha Nõmme Kalju noorte ees, kes tegid väga hea partii,” ütles meie meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Vastasel jäi kohtumisest kõrvale pea täiskoosseisu jagu mehi, sest mitu Kalju U21 meeskonna mängijat esindas sel nädalal Ungaris Kaljut euromängul ja ühe seal käinud mängija koroonaviiruse test osutus positiivseks. Võrru ei sõitnud ka Kalju duubli treenerid Tarmo Neemelo ja Kristen Viikmäe ning neid asendas Deniss Homutov.

Avapoolaja võitsime Aleksandr Pruttšenko karistuslöögist 1:0. Platsil toimuvat dikteerisime meie ning eduseis võinuks suuremgi olla, kahjuks lõi Eduard Desjatski penalti mööda ja Sergei Starovoitovi peapall tabas latti.

Mehed rõõmustavad pärast Aleksandr Pruttšenko (nr 8) löödud avaväravat.

Teisel poolajal kadus meil pärast vahetusi ja nooremate mängijate platsile tulekut mängurütm ja omad võimalused olid vastaselgi. Mängu lõpus rehabiliteeris end Desjatski: esimesel üleminutil virutas ta 2:0, kolmandal üleminutil vormistas lõppseisu realiseerides 11 meetri karistuslöögi.

„Mäng oli enam-vähem meie kontrolli all nii kaua, kui tuli vahetusi teha. Kui Reijo [Künnapuu] keskväljalt välja tuli, läks meil mängupilt päris inetuks ja vastased said mingil perioodil päris ohtlikke momenete. Sellega ei ole ma rahul,” rääkis Vislapuu. „Ka meil oli täna mitu mängijat puudu, aga see ei vabanda välja, et tegime hulgaliselt päris halbu otsuseid platsil. Teine asi, me ei suutnud tuulega kohaenda, terve teine poolaeg oli kõva tuul tagant ja oleks pidanud mängima natuke lihtsamalt, kas rohkem mööda maad või pehmenalt ja täpsemalt.”

Rahule ei saa jääda sellegagi, et kuigi saime üle pika aja päris palju rünnata, õnnestus mängust lüüa vaid üks värav, teised kaks tulid penaltist ja karistuslöögist.

„Ega sellise meeskonna vastu, kes kaitses istub, ongi mängust raske väravat lüüa. Mõned momendid me tekitasime, aga neid ära ei löönud. Pole midagi teha, püüame oma mängu edasi mängida ja kui tulevad jälle tugevamad vastased, saame ehk rohkem nii mängida, nagu tahame,” lausus Vislapuu.

Liigas oleme endiselt eelviimased, aga kui tuleval neljapäeval õnnestuks võõrsil Keila JK-d võita, tõuseksime koha võrra ülespoole. Lisaks seisab meil järgmisel nädalal ees veel teinegi oluline võõrsilmäng – pühapäeval Läänemaa JK-ga.

Vislapuu tõdes, et tabeliseisu ta veel väga ei vaata. „Proovime võtta ühe mängu korraga, teha enne järgmist mängu nii palju trenni kui jõuame ja saada kokku võimalikult hea koosseisu. Kuna oleme ikkagi amatöörvõistkond, siis sellise maksimaalselt hea võistkonna kokkusaamine õnnestub vahest ainult viis-kuus korda aastas, aga anname endast parima ja järgmised mängud näitavad, kuidas meil edasi läheb,” ütles ta.

Protokoll
Pildid