Meie 2003. aasta sündinud poisid võitsid eile Viljandis saalijalgpalliturniiri Tulevik Cup, mille finaalis saadi penaltitega jagu Läti selle vanuseklassi meistrivõistluste mullusest viiendast FK Valmierast.

„Teeb ikka tuju heaks küll, kui sellisele satsile hambaid suudad näidata. Poisid said hakkama täiesti uskumatu esitusega,” sõnas treener Jaanus Vislapuu.

Alustati ettevaatlikult – Pärnu Vaprusega tehti 0:0 viik. Seejärel alistati Tartu FC Santos 3:0 ja Viljandi Tulevik II 5:1. Viimases alagrupimängus viigistati FK Valmieraga (Läti) 0:0 ning teine koht andis koha poolfinaalis, kus 5:1 saadi jagu FC Santose II meeskonnast.

„Finaal oli mission impossible (võimatu missioon) — mitte keegi polnud turniiri jooksul lätlastele isegi ühtki väravat löönud ja nad oli purustanud kõik vastased üksteise järel üsna suurelt. Leppisime poistega kokku, et sentimeetritki vaba ruumi neile platsil ei anna ja kui võimalus avaneb, ründame kiirelt vastu,” ütles Vislapuu.

Tasavägises ja ülimalt jõulises mängus jäi Helios kümne minuti möödudes 0:1 kaotusseisu. „Poisid olid kurnatud ja löödud. Tegin paar vahetust ja ütlesin poistele, et pea püsti, 0:1 on hea seis, kõik on võimalik,” rääkis Vislapuu. „Mäng läks veelgi jõulisemaks. Poistele tehti mitu viga, lätlaste küünarnukid käisid ja tiriti särgist. See aga mängiski meile kätte võimaluse karistuslöögi näol. Kaks minutit enne mängu lõppu keerutasime kauni karistuslöögi täpselt ristnurka ja seis oli 1:1.”

Penaltiduelliks läks Heliose värvasuule Rasmus Tamm. Mõlemad meeskonnad realiserisid oma esimesed kaks penaltit. „Kui kord oli Valmiera kolmanda lööja käes, juhtus see, mida olime oodanud. Rasmus tõi palli posti äärest ära ja realiseeris ise otsustava penalti,” meenutas Vislapuu.

Meie parimaks mängijaks valiti Aimar Vendelin ja turniiri parimaks väravavahiks Karl Jõesaar.

Päev varem mängisid Viljandis 2002. aasta poisid. Kuue võistkonna turniiril alistasime esmalt Nõmme Kalju 3:0, seejärel kaks Viljandi Tuleviku meeskonda. Järgmiseks vastaseks oli Pärnu Kalev, kellelt tuli vastu võtta 0:3 kaotus. Viimases mängus saadi 2:1 jagu Saaremaa JK-st ja kindlustati nii teine koht. Meeskonna parim mängija oli Karl-Robin Kägo ja kogu turniiri parim väravavaht Mario Kaunis.

2004. aasta poisid mängisid nädalavahetusel Nõos Tammeka Juunior Cupil, kus ühtegi suurt kaotust ei saadud ja endast suurematega mängiti kui võrdne-võrdsega. Alagrupis tuldi FC Santose järel teiseks. Merkuur-Juuniori võideti 1:0, Tammeka sinise meskonnaga viigistati 0:0 ja FC Elvat võideti 2:0, ainsana kaotati 0:2 Santosele. Veerandfinaalis tuli tunnistada Tartu Heliose 2:0 paremust.

Nädal varem olid FC Elva Indoor Cupil võistlustulesmeie 2005. aasta poisid, kes said kaheksa võistkonna seas neljanda ja viienda koha. Ettepole jõudsid Tallinna FC Infonet, Riia FK Supernova ja Pärnu Vaprus, selja taha jäeti FC Elva, Sigulda FK Supernova ja Merkuur-Juunior.

„Hea meel et oleme kõigis vanustes mängus sees ja väikelinna võistkonnale, kes on alustanud suurklubide poistest mõned aastad hiljem, süstib see edaspidiseks kindlasti positiivsust ja enesekindlust,” ütles Vislapuu.