Ehkki Esiliiga B tänane kodumäng Paide LM U21-ga lõppes meie esindusmeeskonna 2:3 (1:2) kaotusega, pole treener Jaanus Vislapuul meestele erilisi etteheiteid, sest vastased tõid Võrru väga tugeva koosseisu.

„Kahjuks oli vastaste kvaliteet ja treenituse tase meist veidi parem. Andsime kõva lahingu ja ainult standardid said kahjuks otsustavaks,” lausus ta.

Varem polnud me Paide järelkasvumeeskonnale veel kunagi kaotanud, aga nüüd sai see esimest korda tõeks. „Varem on mängunud Paide Linnameeskond U21, nüüd oli see midagi natuke muud,” sõnas Vislapuu.

Vastastel oli algkoosseisus seitse tänavu ka meistriliigas platsil käinud meest ning külaliste kolmest väravast kaks lõi Paide klubi hiljutine brasiillasest täiendus Bruno Souza Caprioli ja ühe vanameister Tarmo ‘Karu’ Neemelo.

Paide läks Neemelo ja Caprioli väravatest 25 minutiga 2:0 juhtima. Viis minutit hiljem olime tagasi mängus, kui Aleksander Pruttšenko põrutas Andrei Tjunini peaga antud söödu järel poolkäärlöögiga ühe kauneima värava, mida meie meeste esituses eales nähtud.

„Väravale eelnes ka väga ilus kombinatsioon ja lõppviimistlus oli super, meistriliiga vääriline,” kommenteeris Vislapuu.

Teisel poolajal jätkasime tagaajamist ning 57. minutil kandis see ka vilja. Vahetusmehena platsile tulnud Sten Org pääses vasakut äärt pidi kiiresse kontrasse, andis palli värava ette Tjuninile ja vanameister ei eksinud, viigistades 2:2.

Aleksandr Pruttšenko tänane iluvärav on kindel kandidaat meie aasta värava tiitlile.

Juba käes olnud punkt rööviti meilt veerand tundi enne mängu lõppu. Meie väravaesises toimunud saginas tabas pall õnnetul kombel Valeri Šabanovi kätt ja kohtunik näitas pärast väikest mõttepausi penaltipunktile. Caprioli lööki väravavaht Georg Koros tõrjuda ei suutnud ning Paide pääses uuesti juhtima.

Mängu lõpus ründasime veel maruliselt, aga tulemust see ei toonud.

Teise poolaja kaitsemänguga jäi Vislapuu rahule. „Väga häid võimalusi ei õnnestunud vastastel tekitada, kuigi klassi oleks neil pidanud rohkem olema. Lihtsalt see penalti jääb kripeldama,” ütles ta.

„Põhimõtteliselt mängisime poolenisti meistriliiga satsi vastu. Mehed võitlesid, andsid endast parima ja oleksime viiki väärinud, kui poleks seda penaltit olnud, aga selline jalgpall on. Kahjuks tuli juhuslik käega mäng kastis ja vastased said penalti. Olen meeste esitusega rahul. Ju siis see vahe ongi selline, et kui on pooled meistriliiga mehed vastas, siis kaotame ühe väravaga,” lisas Vislapuu.

Mäng oli üsna närviline ja kohtunik Elar Tarkus jagas hulga kaarte, sealhulgas esimese poolaja lõpus ka Jaanus Vislapuule, kes on seega esimene meie treener, kes uute, juuni algusest kehtivate jalgpallireeglite kohaselt sellise karistuse saanud. Mängijaist said meie mehed kuus ja vastased kaks kollast kaarti, mis kõrvalt vaadates tundub päris ebaühtlase jaotusena.

„Ma ei kommenteeri seda kuidagi, see peaks ise kõik ütlema” sõnas Vislapuu.

Vahetult enne mängu algust käis üle linna küll vihmasadu, aga see tõi vaid palavusele leevendust ning ilus suveõhtu meelitas staadionile ikkagi üle saja pealtvaataja. Melu tribüünil jagus.

„Ma loodan, et see melu järjest kasvab, jalgpallikultuur Võrus areneb ja inimesi on rohkem staadionil. Ma usun, et kaotusele vaatamata pakkus mäng publikule emotsioone rohkem kui küll. Ja seda emotsiooni, mis mõnikord on positiivsem, teinekord negatiivsem, me püüamegi inimestele pakkuda,” ütles Vislapuu.

Liigas oleme endiselt kuuendad ning tuleval laupäeval sõidame külla liiga liidrile Nõmme Unitedile. Aga veel enne seda, juba kolmapäeval, mängime Eesti karikasarja 1/32-finaalis võõrsil Kohtla-Järve JK Järvega.

Protokoll
Pildid