Septembrikuu noorte liigamängudes olid agaramad punktikorjajad nooremate vanuseklasside tiimid, vanematel poistel tuli leppida kasinama saagiga.

C2-klassi esiliigas õnnestus meie poistel teenida vaid üks punkt, seda kuu keskel, kui võõrsil viigistati 1:1 endast neli kohta kõrgemal olnud FC Elvaga 1:1.

Mängu esimene poolaeg lõppes väravateta. Teise poolaja keskel pääses Elva 11 meetri karistuslöögist juhtima, aga mõni minut hiljem Henry Käärik viigistas. Mängu lõpus oli meil suurepärane võimalus võiduvärav lüüa, kui Aimar Vendelin vastaste väravavahiga üks-üks olukorda pääses, aga Elva päästis kohtuniku kiire lõpuvile.

Teistes mängudes C2-klassi meeskonnal väravaid lüüa ei õnnestunud: kodus kaotati 0:2 TJK Legion Narvale ja 0:7 JK Tallinna Kalevile ning võõrsil 0:4 liiga uueks liidriks tõusnud Tabasalu JK-le.

Augustis kodumängus FC Tartuga viigiga leppima pidanud B1-klassi poisid näitasid septembris võõrsil, kes on selles paaris peremees – tartlastele suruti oma tahe peale ja alistati nad 3:0. Kaks väravat kõi Karel Räppo ja ühe Kristo-Davo Kons. Lisaks teeniti tabelisse kolm lihtsat punkti, kui Rakvere Tarvas Võrru sõiduks meeskonda kokku ei saanud.

Kodumängus II liiga liidri JK Tabasaluga said meie poisid suure 0:11 sauna. Kui esimesel poolajal suudeti vastaste ohjeldamisega veel enam-vähem hakkama saada, siis teise poolaja algus läks käest ning lubamatult palju eksiti lihtsates olukordades. Poolaja keskel, kui kaotusseis oli juba viis-kuus väravat, andis osa mängijaist ka vaimselt alla, füüsiliselt väsimusest rääkimata, ning suurest kaotusest pääsu polnud.

D1-klassi meeskond tegi kuu algul Põlvas väravateta viigi sealse FC Lootosega ning sai kuu keskel kodus 2:1 jagu Valga FC Warriorist.

D2-klassi poisid purustasid Tartu FC Heliose koguni 8:1 ja FC Elva 4:0. Tartu FC Santosega peeti kaks mängu, võõrsil kaotati 1:5 ning kodus viigistati 2:2. Treener Jaanus Vislapuule pakkus rõõmu just viimane tulemus. „Poistelt väga tubli mäng. Arvestades, et hooaja esimene mäng [Santosega] lõppes 2:13, on areng olnud märgatav. Kõik pingutasid lõpuni ja tasuks saime väärtusliku punkti, mida keegi siiani Santoselt kätte polnud saanud,” ütles ta.

E1-klassi meeskond võitis Tartu JK Tammekat 4:1 ja Tartu FC Heliost 5:1, lisaks viigistati 1:1 Suure-Jaani Unitediga ning kaotati 3:4 Viljandi JK Tuleviku II meeskonnale.

Vislapuu tõstis esile võõrsil tehtud viiki Suure-Jaani Unitediga, kellele eelmises kahes kohtumises oli alla jäädud. „Saime seekord hästi hakkama nii kaitses kui ka rünnakul ning võidust lahutas seekord vaid probleem heade võimaluste realiseerimisel,” lausus ta.

E2-klassis alistasid meie poisid septembris FC Elva 3:2, Viljandi tuleviku 6:0 ja Tartu FC Heliose Lähte meeskonna 8:3. Põlva FC lootosele jäädi alla 1:3 ja Tartu FC Santose II meeskonnale 5:6.

F-klassi poiste liigahooaeg lõppes turniiriga Tartus.

Vislapuu sõnul on kõik klubi noortevõistkonnad enamasti näidanud head ja mõtestatud mängu ning olenemata tulemusest võib mängupildiga rahule jääda.

B1: FC Helios Võru - JK tabasalu
B1-klassi väravavahil Alvar Rosaril tuli mängus JK Tabasaluga 11 korral pall väravast välja koukida.

C": FC Helios Võru - TJK Legion Narva
C2-klassi poisid kaotasid kodus TJK Legion Narvale 0:2.

E1: FC Helios Võru - FC Helios Tartu
E1-klassi poisid võitsid Tartu FC Heliost 5:1.