Midagi pole teha, Esiliiga B liider Nõmme United mängis meid täna kindlalt üle ja seda ka pärast teisel poolajal kümnekesi jäämist. 0:6 on suurim kaotus, mis meil Esiliiga B-s tulnud vastu võtta.

Liiga liider pani kohe avavilest peale käima kõrge tempoga söödukarusselli, millega meie mehed kuidagi ei kohanenud. Tulema hakkas eksimusi ning poolaja keskel lõid vastased tosina minutiga kolm väravat. Omal meil tõsiseltvõetavad väravavõmaluis polnudki.

„Mõne meie mängija kvaliteet lihtsalt ei vasta sellele liigale. Osad duubli mängijad mängisid eile terve mängu ning pidid ka täna mängima, paljud mängijad on vigastatud. Kaks mängu ka nädalas, vanemad mehed, kes kolmapäeval mängisid, ei taastu teiseks mänguks lihtsalt ära. Seda on kokku liiga palju,” ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Kohe teise poolaja alguses tärkas väike lootuseidu, sest vahetusest mängu tulnud Marten Luige takistamise eest sai külaliste keskkaitsja punase kaardi. Mäng kalduski senisest rohkem vastaste väljakupoolele, aga väravat me lüüa ei suutnud. Küll aga realiseris Nõmme United poolaja keskel väravaks kolm oma vasturünnakut.

„Teise poolaja väravad tulid suurtest individuaalsetest eksimustest, mida sellisel tasemel olla ei tohiks. Pole midagi parata, sellise koosseisuga, täna, nendes oludes ja selliselt mängides oli vahe 6:0,” lausus Vislapuu.

Nõmme United tõmbas mängus käima sellise vurri, mis meie kaitsjatele ilmselgelt liiast oli.

Tabelis langesime üheksandaks, kuid võitlus jätkub, sest kuues koht on vaid viie ja seitsmes koht kahe punkti kaugusel. Vislapuu sõnul ta tabeliseisule ei mõtle, sest see muudaks kõik veel palju keerulisemaks.

„Iga mäng algab nullist. Proovime kokku saada võimalikult hea koosseisu, kuigi see on hooaja lõpus väga keeruline. Läheme iga mäng ikkagi punkte võtma, kas ühte või kolme, kui vähegi võimalik. Kui anname endast maksimumi, teeme kõik õigesti ja ei tule suuri individuaalseid ärakukkumisi, oleme võimelised kõigilt punkte võtta. Ma ei pea selle peale mõtlema, et mis koha me tabelis saame – see koht on lõpuks see, mille me 36 mänguga välja teenime,” rääkis ta.

„Ükskõik, mis koha me saame, need kaks aastat Esiliiga B-s on olnud vägevad ja loodan, et tuleb ka kolmas. Ja kui ka kohe ei tule, ega siis midagi juhtu, mängime Võrus jalgpalli edasi ja proovime oma noori viia sellisele tasemele, et me kunagi jälle suudaks kõrgemal tasemel mängida,” lisas Vislapuu.

Järgmisel laupäeval mängime samuti Võrus, siis tabeli neljanda Viimsi JK-ga. Kõik viimased kodumängud peamegi kunstmurul, et tuleval aastal Võrus peetavateks U17 EMi finaalturniiri mängudeks Võru spordikeskuse muru säästa.

„Mängupilti see ei mõjuta. Pealtvaatajatel on siin [kunstmuruväljakul] ebamugavam, aga mäng on sama, plats on sama suur ja väravad sama suured,” sõnas Vislapuu.

Protokoll
Pildid