Võru spordikeskuses üleeile toimunud 2003. aasta poiste jalgpalliturniiri Võru Helios Cup võitis Tartu JK Tammeka meeskond, meie poisid said kolmanda ja seitsmenda koha.

„Kui Võru FC Heliose II võistkond koosnes uutest poistest, kellele oli paar vanemat olijat appi saadetud, et kogemusi omadada, siis meie esimene meeskond on juba pikemalt treeninud ja kokku mänginud. Kogu turniiri vältel ei lastud endale mängust lüüa ühtegi väravat. Küll aga pidime poolfinaalis Tammeka vastu alla neelama mõru pilli, sest 0:0 mängitud normaalaja järel kaotasime penaltitega 1:2,” rääkis treener ja võistluse korraldaja Jaanus Vislapuu. 3.–4. koha mängus võitsid meie poisid Tartu FC Santose II meeskonda.

Vislapuu sõnul jäi poistel väga heale mängupildile vaatamata puudu otsustavusest rünnakutel ja olukordade efektiivsest realiseerimisest. „Meie teine meeskond suutis aga turniiri lõpetada positiivse emotsiooniga, kui alistas 7.–8. koha mängus 1:1 lõppenud normaalaja järel penaltitega 2:0 FC Otepää,” lisas ta.

Võru Helios Cupil võisteldi juba ka juba nädal varem, kui võistlustules olid 2004. ja 2005. aasta poisid. 2004. aasta poiste turniiri võitis Põlva FC Lootos, FC Helios Võru oli kaheksa meeskonna seas kuues.

„Poisid esitasid südi partii, kuid kahjuks lõppes viimane alagrupimäng Harju JK meeskonnaga, kus edasipääsuks piisanud ka viigist, meie õnnetu omaväravaga,” lausus Vislapuu. 5.–6. koha mängus jäid Võru poisid alla Tammekale.

2005. aasta poiste turniiril võidutses Harju JK. Meie poisid said neljanda ja kaheksanda koha.

„Jäin rahule, kuna enamikule oli see elu esimene turniir ja vähese aja kohta, mis trennis käidud, said nad täitsa hästi hakkama,” ütles Vislapuu. „Jõulisemad vastased ei andnud võimalust endal nii head mängu mängida, kui algul lootsime, samas selles vanuses pole tegelikult jõud oluline. Lapsed arenevad erinevalt ja küll poistel jõudu juurde tuleb, kui aeg on küps.”

Võu Helios Cupil on ees veel 2002. aasta poiste turniir, mis toimub 10. märtsil.