III liiga avavoorus mängis Võru FC Helios II täna võõrsil tulemusega 3:1 üle Põlva FC Lootose.

„Esimese mängu kohta hindeks tugev neli. Loodame samamoodi jätkata,” lausus duubli treener Vjatšeslav Vassilenko.

Lootospargi igivanal ja laudkõval kunstmurul mängimine oli paras piin, aga meie mehed tulid sellest katsumusest auga välja.

Alus võiduks laoti esimese paarikümne minutiga. 12. minutil andis Siim Salandu keskväljalt läbisöödu Kristo Perlile ja viimane avas skoori. Kuus minutit hiljem andis Perli teravalt palli karistusalasse ning Eduard Desjatski lõi viie meetri kasti joonelt ühe puutega 2:0.

Poolaja lõpus jäädi korraks Lootose kõva surve alla, aga see elati üle ja edaspidi kontrolliti platsil toimuvat taas ise. Ehkki teist poolaega alustati kolme vahetusmehega, eksiti edaspidi tõsisemalt vaid korra, kui tosin minutit enne lõpuvilet vastastel keskelt läbi murda ja värav lüüa lubati.

Pööret mängu see ei toonud, sest peagi oli vahe taas kolmeväravaline – 82. minutil sai täistabamuse kirja aastase vaheaja järel come-backi teinud Brett Piir. Eeltöö tegi taas Salandu, kes andis värava alla hea pika palli, Lootose väravaht jäi seda soolasambana põrnitsema ning vaid kolm minutit varem vahetusest platsile läinud Piir sai palli põlvega Lootose puuri koksata.

Vassilenko tõdes, et algus III liigas on hea, aga palju on vaja veel teha, et meeskonna mäng veelgi paremini sujuks.

„Üldiselt olen rahul. Kontrollisime mängu peaaegu kogu aeg, lükkasime söötu ja ootasime oma võimalused ära. Kahju, et rohkem ei löönud, võimalusi oli, aga mis positiivne – kõik ründajad tegid oma asja ilusti ära,” ütles ta.

Treener kiitis keskpoolkaitsjaid, kes ette ilusaid sööte andsid, ning jäi rahule ka kaitsetööga, kui vastastele värava toonud situatsioon välja arvata.

Duubel jätkas Põlva Lootose vastu sealt, kus eelmine aasta pooleli jäi – mullu IV liigas võideti naabreid sügisringis kodus 9:1.

Võit läks lõpuks tabelisse kujul 3:–, sest põlvakatel osales mängus kaks meest, kel eelmise hooaja lõpust oli jäänud kandmata mängukeeld.