Meie esindusmeeskonnal libises tänases IV liiga mängus Viljandi Tuleviku III meeskonnaga kolmandal lisaminutil käest võit ja võimalus liiga lõunapiirkonnas teiseks tõusta. Kohtumine lõppes tulemusega 1:1.

Väimelas peetud kohtumine oli Heliose meeskona 40. liigamäng. Alustati hoogsalt, 5. minutil läks Karel Räppo löök vaid napilt üle värava. Külaliste värava all tekkis ridamisi ohtlikke momente, kahjuks oli meie meestel sihik paigast ära ning mitu lööki tõrjus ka suurepärase mängu teinud Tuleviku väravavaht. Meie oma värav polnud esimesel poolajal kordagi tõsiselt ohus.

Tuleviku puuri lahti kangutamiseks kulus veel ka 15 minutit teisest poolajast, siis jõudis Eduard Desjatski trahvikasti paremast nurgast tehtud löök sihile. Kahjuks jäi see täna meie ainsaks täistabamuseks, ehkki võimalusi oli veel mitmeid, aga löödi kas napilt mööda, libiseti viimasel sammul enne lööki või langes pall Viljandi puurivahi saagiks.

Napp eduseis osutus libedaks. Kohtumise lõpus ei suudetud vastase vasturünnaku ajal karistusalasse tsenderdatud palli puhtaks lüüa, see jõudis viljandlaste jalale ja sealt takistamatult värava vasakusse nurka.

Treener Vjatšeslav Vassilenko jäi meeskonnaga siiski rahule, sest õnnestus praktiliselt kõik, mis plaaniti, vaid väravaid tulnuks rohkem lüüa. „Kui kohe alguses oma mängu käima saame, mängime isukalt. Tänane mäng näitas, et meil on potentsiaali ja kui mehed mägudel kohal käivad, on kõik võimalik,” ütles ta.

Mõlemal meeskonnal on IV liiga lõunapiirkonnas pärast esimest ringi 10 punkti. Eespool on kõik kuus mängu võitnud Tartu JK Tammeka U19 tiim.

FC Helios Võru - JK Tulevik III
Viljandlasi päästis korduvalt väravaht, pildil ei suuda teda üle mängida Brett Piir.