Esindusmeeskonna tänane mäng valmistas taas pettumuse, sest võõrsil jäädi meist Esiliiga B-s koha võrra eespool olevale JK Tabasalule kindlalt 2:6 alla.

Mängudes Tabasaluga ei saanud me tänavu kordagi hakkama ja kaotasime kõik neli kohtumist. Seekord sai määravaks sai periood esimese poolaja lõpus, 35.–40. minutini, mil väljakuperemehed meile kolm väravat lõid.

„Esimesel poolajal olime liiga passiivsed, lasime mitmes olukorras ennast üks ühe vastu üle mängida ja vastane lõi oma võimalused ära,” komenteeris treener Jaanus Vislapuu.

Teise poolaja alguses lisas Tabasalu veel ühe ja juhtis juba 4:0. „Teisel poolajal läksime 4-3-3 mängima, sest kaotada midagi enam polnud. Algul saime ka mitu võimalust, aga siis löödi meile neljas, sest liin oli kõrgel ja läbisöödust jooksis vastane ära,” ütles Vislapuu.

Poolaja keskel avas Aleksandr Pruttšenko penaltist lõpuks ka meie väravaarve ja peagi vähendas Vladislav Gussevi tabamus veelgi vahet, aga lootuskiir kuigi pikalt särada ei saanud, sest tosin minutit enne lõpuvilet lõi Kert Joakit omavärava ja lõpuminutitel Arsen Katšmazov veel teisegi.

„Jaks sai ka otsa, sest me ei suuda tervet poolaega kõrgel mängida,” lausus Vislapuu.

Tema sõnul pole meil piisavalt kvaliteeti, et sel tasemel mängida, kuna paljud mehed on sellest aastast kahe kohaga tööl. Samuti on tulemusi mõjutanud vigastused ja mõne võtmemängija välismaale tööle minek.

„Kui midagi positiivset leida, siis meie U17 mängijate tegutsemine täna teisel poolajal. Loodame, et selle aasta kogemused aitavad neid edaspidi kõvasti,” lisas Vislapuu.

Tänase kaotusega muutus tabeliseis meie jaoks veelgi keerulisemaks, sest neli vooru enne turniiri lõppu jääme seitsmendal kohal olevast Keilast maha viie ja kaheksandal kohal olevast Tabasalust nelja punktiga. Lisaks hingab kuklasse viimasel kohal olev Volta, kes meist vaid viie punkti kaugusel.

Liigas tuleb nüüd seoses koondisemängudega kahenädalane mängupaus, kuid meil seisab selle ajal ees Tipneri karikasarja kaheksandikfinaal Rasmus Värki Jalgpallikooliga, mis peetakse tuleval pühapäeval Sakus.

Olulisteks mängudeks ei suuda esindusmeeskond end viimasel ajal kuidagi kokku võtta.