Meie esindusmeeskonna uueks liikmeks on väravavaht Jevgeni Dorofejev (Evgenii Dorofeev), kes mänginud saalijalgpalli Venemaa superliigas, Brasiilias ja Leedus. Pole välistatud, et meie väravasuul seisab ta juba homses kodumängus Vändra Vaprusega.

„Meil on hea meel, et saime selliste kogemustega väravavahi ja loodame edukale koostööle,” ütles klubi tegevjuht ja esindusmeeskonna peatreener Jaanus Vislapuu.

Tema sõnul oli praegu Tartus elav ja sealse futsaliklubi Ravens Futsal EMÜ SK juhendajana tegutsev Dorofejev meie eest mängimisest ise väga huvitatud. Kahjuks asjaajamine Venemaa poolel venis ja hooaja alguseks pabereid korda ei saadud, aga nüüd on see tehtud ja praeguse seisuga peaks ta meid esindama vähemalt juuni lõpuni.

29-aastane Dorofejev on sündinud Venemaal Krasnojarski krais. Jalgpalliga hakkas ta mängima teismelisena ning käis mõnda aega ka Krasnojarski Metallurgi (praegu Jenissei) treeningutel. Kuna suure jalgpalli jaoks oli ta väravavahina pisut lühike (177 cm), tuli pilk pöörata futsali poole. Suuresti iseõppijana jõudis Dorofejev 2008. aastal Venemaa futsali kõrgliigas (ehk Superliiga järel sealses tugevuselt teises liigas) mängiva Jemeljanovo Lokomotivi koosseisu. Hooajal 2011/2012 tegi ta MFK Tjumeni eest debüüdi juba ka Superliigas, aga mängis sel ajal põhiliselt siiski klubi duubli eest.

Tjumenis tutvus ta paari seal mänginud brasiillasega ja otsustas ka ise Brasiiliasse õnne proovima minna. Paaris väiksemas klubis (Guarupava, Quedas, RE Xaxiense) mängimise järel pöördus Dorofeev Venemaale tagasi ning sai hooajaks 2013/2014 lepingu MFK Gazprom-Jugraga, mis toona Superliigas hõbemedali võitis. Pärast hooaja lõppu läks Dorofejev taas Brasiiliasse, esmalt uuesti Xaxiensesse ja siis Futsal São Lourenço ja Abelardense ridadesse.

Hooajaks 2016/2017 pöördus Dorofejev tagasi Venemaale ning mängis sealse kõrgliiga idadivisjoni meeskonnas BLiK Neftejugansk. Seejärel siirdus ta Leedusse, kus tuli FK Vytis Futsali koosseisus Leedu meistriks.

Eestisse saabus Dorofejev eelmisel aastal. Esmalt pidi ta mängima hakkama Tallinna FC Cosmoses, kuid selle asemel sattus hoopis Tartusse ja Ravens Futsal EMÜ SK treeneripingile. Ravensis mängib päris mitu meie esindusmeeskonna meest ning nende kaudu tekkisidki sidemed meie klubiga.

Jevgeni Dorofejev on saalijalgpalli mänginud Venemaal, Brasiilias ja Leedus.