Meie klubi kasvandik Marten Luik käis aasta alguses testimisel Tallinna FC Flora U21 meeskonna juures.

Kuu tagasi 15aastaseks saanud poolkaitsja jäi Flora spordidirektorile Norbert Hurdale silma EJLi Aastalõputurniiril, kus Luik aitas meie järelkasvul U17 eliitliiga 2. turniiril esikohta võita.

Luik oli Flora U21 meeskonna juures kahel päeval eelmisel nädalal ja veel kahel päeval selle nädala alguses. „Huvitav kuju ja sai Flora U21 meeskonnas oma asjadega hakkama. Silma jäi, et mängija on hea tehnilise pagasiga ja mitmekülgne. Kindlasti ootame teda veel Florasse testima. Huvitav oleks teda näha ka omavanuste seas,” jagas Hurt oma muljeid.

„Meil on hea meel näha, et Võru Heliose töö on lõpuks jõudnud sinnamaale, et meie mängijad jäävad silma Eesti absoluutsesse tippu kuuluvale FC Florale. Kindlasti on see kompliment kogu klubile, treeneritele, kes temaga töötanud, Martenile endale ning tema vanematele,” ütles meie klubi tegevjuht Jaanus Vislapuu.

Tema sõnul peab silmas pidama, et mängija arendamiseks on olulised nii keskkond, kus ta treenib ja mängib, mängija enda motivatsioon kui ka vanemate toetus. „Marteni puhul on kõik hästi kokku langenud. Loodame, et tema areng jätkub ning tahe treenida ja pingutada jõudmaks Eesti, aga miks mitte ka maailma tippu, on tugev! Loodame, et Marten on teenäitaja ja peagi saame kuulda veel mõne meie noormängija testimisest eesti tippmeeskondade juures,” lisas Vislapuu.

Luik on viimasel kahel aastal kuulunud omaealiste Eesti koondise kandidaatide sekka. Mullu tegi ta debüüdi meie esindusmeeskonnas ning sai hooaja viimases Esiliiga B mängus ka jala valgeks, olles nii kogu liiga noorim väravalööja.

Marten Luik.