Reijo Künnapuu esimese poolaja lõpus löödud värav aitas meie esindusmeeskonna tänases kodumängus 1:0 võidule Viimsi JK üle.

„Mehed tegid täna selle ära, mis ma neilt ootasin, pidasid taktikast üsna hästi kinni ja natuke oli õnne ka. Aga kõige tähtsam, et see võit koju tuli ja kolm punkti saime,” sõnas meeskonna peatreener Jaanus Vislapuu.

Parimat meeskonda me tänaseks kokku ei saanud, sest Vladislav Gussev ja Aleksandr Pruttšenko olid oma noorte kasvandikega turniiril ning väravavaht Georg Koros väänas eile jala välja. Viimast asendas Võru jalgpalli raudvara Andrei Kiš, kes sai 37aastaselt kirja oma esimese Esiliiga B mängu ning hoidis puuri puhta. Keskväljal täitis tühimiku hea esituse teinud 18aastane Sören Veiolainen.

„Olen alati öelnud, et mängime nende meestega, kes meil on, ja kui ei ole, võtame noori peale. Kuidagi peame hakkama saama. Eks niimoodi see meeskonna uuendamise protsess käib, eks ta raske ja valulik ole, aga lõpuks peame ju suutma oma noortega mängida,” ütles Vislapuu.

Reijo Künnapuu saadab palli Viimsi JK väravasse.

Mängu alguses tegutses Viimsi veidi paremini, aga kui hakkasime kõrgema pressiga mängima, saime ka ise rohkem vastase poolele. Paar minutit enne vaheajavilet oli meil nurgalöök, sellest tulnud palli lükkas Valeri Šabanov peaga värava ette ja Reijo Künnapuu lõi 1:0.

Kui olime juhtima pääsenud, valisime natuke kaitsvama taktika. „Teisel poolajal mängisime meile omase 4-1-4-1 asetusega ja natuke madalamalt, et vastastele meie poolel vähem ruumi jääks,” selgitas Vislapuu.

Ise lootsime teisel poolajal kontrarünnakutele. Plaan töötas, kuid vasturünnakute realiseerimine jättis soovida ning Eduard Desjatski ja Arlet Raha jätsid hea võimaluse kasutamata. Karlis Karro löögi peatas vastaste väravavaht otse väravajoonel ning suutis veidi hiljem tõrjuda ka Lauri Pilve terava pealöögi. Vastaste parimaks ürituseks jäid napilt meie väravast mööda läinud karistuslöök, mitu Viimsi väravavõimalust nullis Kiš.

Kolme mängu järel on meil tabelis kaks võitu ehk kuus punkti.

Järgmine mäng on esindusel tuleval neljapäeval võõrsil Nõmme Unitediga, aga juba kolm päeva hiljem madistatakse taas kodus, siis Vändra Vaprusega.

„Kui on nii ilus ilm, siis ärge passige kodus, tulge ikka mängule! Saate alati näha ägedat võitlust ja mängust hea emotsiooni, lisaks on meil toredad auhinnad. Igal juhul järgmine kodumäng ootame kõiki taas platsi äärde,” lausus Vislapuu.

Protokoll
Pildid